Aukce České společnosti přátel drobné plastiky 25. října 2014

2014-10-25

Inž.Ferd.Klindera, starosta ÚJHD, k 50.výr.narození 1925 - Poprsí zleva, opis, sign./starší muž s chlapcem proti sobě, opis. Br60

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 650,-

2014-10-25

J.S.Machar, 1914 - Poprsí vpravo, opis, sign./dvě postavy, opis, letop., Br50

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 400,-

2014-10-25

Vilém Pospíšil, první guvernér nár.banky, 1933 . Poprsí zprava, opis, sign./ v antické chrámové stavbě návrh čs.dukátu, opis. Br70

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 600,-

2014-10-25

A.Sova, BL(1917) - Hlava zleva, opis, sign./dívka nabírající vodu ze studánky, opis. Br50, Bo-078a, MZČ.222/26

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 650,-

2014-10-25

Fr.Staněk, první ministr veřejných prací, BL(1924) - Poprsí zleva, opis, sign./ muž se dvěma chlapci na mostě, opis, Br60

Vyvolávací cena: 220,- CZK - Vydraženo: 1600,-

2014-10-25

Tomášek František, předseda NS ČSR, 1921 - Poprsí zleva, opis, sign./předsed. stůl NS, státní znak, opis. Br60

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 2000,-

2014-10-25

Vrba Karel, ČAVU na 70.narozeniny 1915 - Poprsí zleva, opis, sign./ 8 řád.nápis ve čtverci. Br59 - Bo.104

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Na vznik republiky 28.10.1918, BL(1919) - Opis "Proč bychom se netěšili", sign./český lev, 3 řád.nápis."Vláda věcí tvých zase k tobě se vrátila….", Br50 věcí tvých zase k tobě se vrátila, ó lide český", Br 50mm

Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 300,-

2014-10-25

Vítězi v armádních závodech Republiky Československé 1923. Voják s puškou a vavř.věncem, opis, sign./čs.lev, opis. Br55

2014-10-25

Jan Žižka z Trocnova, 500.výr.úmrtí (1924), JS Polopostava s palcátem vpravo, písmo, sign., litá patin.mosaz 112x151

Vyvolávací cena: 250,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Klofáč Václav, 1923, JS - Poprsí zleva, křížený brk s kladivem, nápis, sign. Litý Br113x147

Vyvolávací cena: 230,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Božena Němcová, BL (1920). Patin.mosaz 114x155 na kožené podložce k zavěšení i postavení

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Národní technické muzeum v Praze 1908-1988, JS Histor.stroj, opis, sign., litina 113x173mm

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 150,-

2014-10-25

B.Němcová 1820-1862, 100.výročí úmrtí 1962, vydal Pam.nár.písemnictví Polopostava zleva, opis/kytice pol.kvítí, 3 řád.nápis, opis, sign., Br70

Vyvolávací cena: 250,- CZK - Vydraženo: 250,-

2014-10-25

Doktor práv Tomáš Černý, Česká akademie věd svému příznivci a rádci k šedesátinám, 1946 - Poprsí zleva, opis, sign./reduk.avers medaile ČAVU s antickým motivem. Br80 v etuji

Vyvolávací cena: 240,- CZK - Vydraženo: 440,-

2014-10-25

Národní muzeum v Praze 1818-1968, NN Bohyně Foibé, opis/budova Národního muzea, opis. Br70

2014-10-25

Cyril a Metoděj, 970-1970 - Hlava sv.Cyrila ze 3/4 zleva, sign/poprsí žehnajícího sv.Metoděje, sign., Br80

2014-10-25

Telč 1982 - Pohled na náměstí, opis, sign./pečeť z doby Vladislava Jagellonského, opis. Br70, BK.18/1

Vyvolávací cena: 70,- CZK - Vydraženo: 70,-

2014-10-25

750 let města Jihlava, 1233-1983 - Pohled na město, opis, sign./znak města, opis. Br60

Vyvolávací cena: 60,- CZK - Vydraženo: 60,-

2014-10-25

Nešťastná vojna, Umělecká beseda 1903, JS - Stoj.truchlící žena, dole poprsí mrtvého muže, sign., lité Cu168x600 v ozdobném rámu, želez. Komárov DRAŽBA JEN NA SÁLE

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 4000,-

2014-10-25

Mahler Gustav, 140.výr.narození 2000 - Portrét zprava, faksimile podpisu , písmo, sign./průčelí4 budov s názvy měst, sign., vyd.ČNS pob Jihlava, Br65

Vyvolávací cena: 80,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Dům kultury v Jihlavě, 1961-2001 - Pohled na DK, znak města, opis, sign./ tančící žena, sign., Br60

2014-10-25

Napoleon Bonaparte. Bitva u Slavkova 2.12.1805, BL - Hlava vpravo, pochod. vojsko, sign./ruka, část šavle, standarta, v pozadí bitva, sign., Bk70

Vyvolávací cena: 350,- CZK - Vydraženo: 750,-

2014-10-25

Napoleon Bonaparte, Brno 1805-1809 - Polopostava část.zleva, opis, sign./ Napoleon na balkoně, dva muži na koních. Vydala ČNS pob.Brno. Bk70

Vyvolávací cena: 350,- CZK - Vydraženo: 1200,-

2014-10-25

Bedřich Smetana - Hlava zleva, jméno, sign.F.Zuska 1924/Afrodita stojící na lastuře s lyrou v ruce, sign., Br53

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 180,-

2014-10-25

Slezská zemědělská rada. V uznání zásluh, NN, BL - Slezská orlice, česko-něm. opis/atributy zemědělství, česko-něm.opis. Br51

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Poslední večeře Páně podle L.da Vinciho, NN, BL, JS, Bk139x83

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Václav sv., JS, NN, BL - Sv.Václav na koni zleva, opis NEDEJ ZAHYNOUT NÁM I BUDOUCÍM. Litá kompozice patin.na bronz 155mm na kožené podložce 220x278 s letopočty 929-1929 k zavěšení i postavení DRAŽBA JEN NA SÁLE

Vyvolávací cena: 450,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

V kruhu hlava Krist, sign.A 1903, mosaz 115x115

2014-10-25

Uherské Hradiště, Výstava Slovácka 1937, I.cena, NN - Dívka v kroji, opis/ znak města, opis. Zlac.Br70 v etuji

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

K 100.výročí narození Jana Štursy, 1880-1980, NN - Hlava zleva, faksimile podpisu/nahá dívka, 3 řád.nápis. Bk80

Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Operace Anthropoid 27.5.1942 - Poprsí dvou parašutistů, průčelí kostela Cyrila a Metoděje, opis/český lev, nápis. Zlac.Cu39 v etuji se znakem ČR

2014-10-25

100 let ŠKODA AUTO 1895-1995, NN, Stříbř.Br30 v pův.etuji

Vyvolávací cena: 50,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Václav sv., JS, NN, BL - Sv.Václav na koni zleva, opis NEDEJ ZAHYNOUT NÁM I BUDOUCÍM. Litý Br150 na podložce 220x278 s letopočty 929-1929

2014-10-25

Přemysl Otakar II., odlitek pečeti. Bk113 v pův.etuji

2014-10-25

Jan Žižka z Trocnova, 550.výročí úmrtí 1424-1974 Poprsí zleva, opis/erb, letopočty. Br60 postř.v etuji

2014-10-25

František Palacký, na památku historiografa Král.českého, 1876. Poprsí zprava/4 řád.nápis, opis. Sn31, ouško odstraněno, Hy

2014-10-25

František Josef I., upomínka na jubil. výstavu v Praze 1908, NN. Poprsí zprava, lat.opis/6 řád.čes.nápis ve věnci z vavř. a dubu. (Komárov), Fe 60mm lité postř.

Vyvolávací cena: 490,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Znak Královských Vinohrad, Msz 97x110, dr.kor.

2014-10-25

700.výročí udělení městských práv Havlíčkovu Brodu, 1278-1978 Hlava zprava, opis, sign./znak města, 2 řád.opis. Cu60

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

700 let České Třebové, 1278-1978, JS Znak města, styliz.stavby, opis, sign.Stalin. Br50 s pův.raž.ouškem

2014-10-25

40.výročí Státního statku Zákupy, 1949-1989, NN - Obličej dívky zleva, opis/ zámek v Zákupech, opis. Bk65

2014-10-25

Střední nákladní automobily, BL - Znak Praga, písmo/znak Škoda, písmo. Elox Al 33x51 s ouškem + 100 let ŠKODA AUTO 1895-1995, NN. Automobil Laurin a Klement, znak, letop./Favorit, znak. Br50 stř.patin.

Vyvolávací cena: 70,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

SHR. Palivový kombinát Antonína Zápotockého k.p.Ústí n.L., Br48x51

2014-10-25

50 let Dopravního podniku města Hradec Králové, BL - Autobus a trolejbus, opis/znak města, opis. Br60

2014-10-25

Metropol hotel Zlatá Husa Praha, Br44x40, smalt, ouško

Vyvolávací cena: 100,- CZK - Vydraženo: --.-

2014-10-25

Harcuba Jiří - 150 let Karlovarského symfonického orchestru, 1835-1985. Znak Karlových Varů, opis, sign./klečící styliz.dívka, léčivý pramen, opis, sign. Br70 - 500ks

2014-10-25

Harcuba Jiří - Zásluž.spolková medaile Optime merito, BL. Sedící Čechie zleva, lat.opis, sign./korun.čes.lev, čes.opis, sign., Br65

Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 400,-

2014-10-25

Kužel Miroslav - 100.výr.pražské revoluce a 3.výr.Pražského povstání 1848. Obránci na barikádě v mostec.věži, opis, sign./Staroměstská radnice, opis, sign. Br40.(vyd.ČSPDP 1948)

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 200,-

2014-10-25

Harcuba Jiří - 700 let Přední Kopaniny, 1285-1985. Rotunda, opis, vroč., sign/muž s kosou, žena s chlebem, nápis na stuze, sign., Br60 (vydala ČSPDP pro obec)

Vyvolávací cena: 50,- CZK - Vydraženo: 50,-