Aukce ČSN pobočka Šumperk 28. listopadu 2020

2020-11-28

Menší peníz na korunovaci v Praze, 12.IX.1791 Koruna, žezlo, vavřín.snítka a opis / 6řádk.nápis, Nesign., Ag 20 mm, 2.15 g, ČS.1434, Mo.2247, Nov.XVI/R-3b

Vyvolávací cena: 1100,- CZK - Vydraženo: 1400,-

2020-11-28

A.Widemann - na sňatek s Ludvíkem XVI. francouzským, 1770 Portrét zprava, opis / anděl zapaluje pochodeň, Fortuna podává věnec, Bronz 32 mm, 15,48 g, pozd.ražba HMA z r.1914/1915

Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 420,-

2020-11-28

A.Guillemard - pam.medaile na její zastavení v Günzburgu během její zásnubní cesty do Francie v r.1770, poprsí zprava, opis / zámek v Günzburgu, 2řádk.nápis v úseči, opis, Punc.1000, Ag 43 mm, 20,91 g, Mo.2008, Pol.2, LG.XIV/249, SD.223 NOVORAŽBA

Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 950,-

2020-11-28

Žeton na nezávislost Brabant 1790 7řádk.nápis ve věnci / 7řádk.nápis ve věnci Bronz 33 mm, 12,21 g, Mo.2195(Ag), LG.XIV/1066

Vyvolávací cena: 950,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Vyvolávací cena: 1000,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Žeton na nezávislost Flander 1789/1790 10řádk.nápis ve věnci / 5řádk.nápis ve věnci Bronz 33 mm, 12,12 g, Mo.2197 (Ag), Ho.3178 (Ag), LG.XIV/1068

2020-11-28

Žeton na nezávislost Namuru 1790 Ve středu lev zleva, 2řádk.nápis v úseči, opis / 7řádk.nápis ve věnci Bronz 33 mm, 12,70 g, Mo.2198 (Ag), LG.XIV/1069, We.9077 R!

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Menší peníz na holdování v Hannegau, 1792 Portrét zprava, opis / na oltáři Merkurova hůl, z oblak po stranách vystupují ruce, opis, Cu 22 mm, 3.8 g, Nov.XVII/G-1c, Mo.2266 R!

Vyvolávací cena: 1700,- CZK - Vydraženo: 1700,-

2020-11-28

Menší peníz na volbu za římského císaře ve Frankfurtu, 5.VII.1792 Portrét zprava, opis / korunovační klenoty - římská koruna zleva, 2řádk.nápis, opis, Nesign., Ag 22 mm, 2 g, Nov.XVII/D-3b, Mo.- LG.XIV/1193

Vyvolávací cena: 1700,- CZK - Vydraženo: 2400,-

2020-11-28

Menší peníz na korunovaci ve Frankfurtu, 14.VII.1792 Koruna, žezlo, meč a jablko, opis / 9-řádkový nápis, Nesign., Ag 20.5 mm, 2.16 g, Nov.XVII/E-8b, Mo.2270, Ho.3334

Vyvolávací cena: 1300,- CZK - Vydraženo: 1500,-

2020-11-28

Větší peníz na korunovaci v Praze, 9.8.1792 Koruna, nápis / Lev, znak a dvojitý kříž, opis, Ag 25 mm, 4.4g, Nov.XVII/H-3b, Mo.2278, ČS.1436 tém.

Vyvolávací cena: 1200,- CZK - Vydraženo: 1800,-

2020-11-28

Menší peníz na holdování v Haliči, 17.VIII.1796 Portrét zprava, opis / 6-řádkový nápis, Nesign., Ag 21 mm, 20,04 g, Mo.2300, Nov.XVII/N-3b, Ho.3350

Vyvolávací cena: 1200,- CZK - Vydraženo: 1500,-

2020-11-28

Guillemard - návštěva vojenského ležení u Prahy, 1804 Poprsí zprava s vavřínovým věncem, opis / císař na koni zdraví nastoupené vojáky, písmo, Sign., Ag 39 mm, 14,24 g, PG.145, ČS.1441, MZČ.109/5, Mo.2333, Ho.3364 R! tém.

Vyvolávací cena: 9000,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Guillemard - návštěva vojenského ležení u Prahy, 1804 Poprsí zprava sŘádem zlatého rouna, opis / císař na koni zdraví nastoupené vojáky, písmo, Sign., Ag 39 mm, 17,12 g, PG.142, ČS.1443, Mo.2334, Ho.3365, LG.XIV/1249 R! tém.

Vyvolávací cena: 8000,- CZK - Vydraženo: 11000,-

2020-11-28

I.N.Wirt - na postavení pomníku císaře Josefa II., 1806 Poprsí zprava / pomník Josefa II.,vročení v úseči, opis Sign., Ag 49 mm, 34.88 g, Mo.2346, Ho.3392, LG.XII/6 R! tém.

Vyvolávací cena: 7000,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Stuckhart - medaile na postavení jezdeckého pomníku Josefa II. 1806 Poprsí císaře zprava, opis / jezdecká socha, vročení v úseči, opis Sign., Ag 48 mm, 34,34 g, Mo.2347, LG.XIV/1252 (Br), Ho.3393

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Medaile na holdování v Namuru, 1792 Portrét zprava, opis / korunov.znak, opis, 3řádk.nápis v úseči Nesign., Bronz 34 mm, Nov.XVII/F-1c, LG.XIV/1185 dr.ďub. v av. R!

Vyvolávací cena: 1100,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Jeton na holdování lombardských stavů v Miláně, 15.5.1815 Znaky Milána a Benátek pod korunou, opis / koruna, 4-řádkový nápis, Nesign., Cu 22 mm, 5,07 g, Mo.2417, Nov.XVII/R-3c R!

Vyvolávací cena: 2200,- CZK - Vydraženo: 2600,-

2020-11-28

l.Manfredini - medaile na položení základního kamene mostu přes řeku Trebii v Lombardii 1825, dvojportrét císařského páru zprava, opis / 9řádk.nápis, Sign., Bronz 42 mm, 40,76 g Mo.2498, Ho.3469, LG.XII/133, Wu.2408, We.8542 R! tém.

Vyvolávací cena: 5000,- CZK - Vydraženo: 6500,-

2020-11-28

Nesign. - medaile úmrtní s poslední vůlí, 2.3.1835 Poprsí zprava, opis / 6řádk.nápis ve věnci s životopisnými daty Ag 43 mm, 26,257 g, Mo.2535, Ho.2481, LG.XII/173 R!

Vyvolávací cena: 8000,- CZK - Vydraženo: 9000,-

2020-11-28

Brandt - vzpomínková slavnost v Berlíně v r.1835 Poprsí zleva, opis / sedmiřádkový nápis ve věnci, Sign., Bronz 45 mm, 56,22 g dr.hr. R! tém.

Vyvolávací cena: 1000,- CZK - Vydraženo: 2200,-

2020-11-28

Menší peníz na korunovaci v Bratislavě, 25.9.1825 Říšské jablko, vavřínová a palmová snítka, opis / nápis, Nesign., Ag 20 mm, 2.11 g, Mo.2500, Nov.XVII/V.2b, Ho.3472

2020-11-28

Guillemard - medaile na mír v Luneville, 1801 Poprsí v antické přilbě, opis / český znak, holubice nad krajinou, Sign., Cu 42 mm, Mo.2327 škr.v av.

Vyvolávací cena: 1100,- CZK - Vydraženo: 1600,-

2020-11-28

Menší peníz na korunovaci v Bratislavě, září 1830 Dvojportrét Františka II. a Ferdinanda V. / koruna, nápis, MENSE SEPT. Nesign., Ag 20 mm, 3.3 g, M.2517, P.1/9, Nov.XVIII/A-6b tém.

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 1400,-

2020-11-28

Menší peníz na holdování ve Vídni, 14.VI.1835 Portrét, opis / koruna, nápis, opis, Nesign., Ag 18 mm, 3.3 g, P.2/7, M.2550, H.3614

Vyvolávací cena: 440,- CZK - Vydraženo: 900,-

2020-11-28

Lerchenau - medaile na korunovaci v Praze, 7.9.1836 Stojící král, koruny na podušce, Pražský hrad, opis / korun.znak, opis, Ag 35 mm, 17.19 g, Nov.XVIII/D-2b, ČS.1491 tém.

Vyvolávací cena: 8000,- CZK - Vydraženo: 14000,-

2020-11-28

Menší peníz na korunovaci v Praze, 7.IX.1836 Portrét, opis / koruna, nápis, opis, Nesign. Ag 18 mm, 3.26 g, ČS.1494, P.3/24, M.2565, Nov.XVIII/D-4b tém.

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 1100,-

2020-11-28

Menší peníz na korunovaci v Praze, 7.IX.1836 Portrét, opis / koruna, nápis, opis, Nesign. Ag 18 mm, 3.29 g, ČS.1494, P.3/24, M.2565, Nov.XVIII/D-4b

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 800,-

2020-11-28

F.Putinati - medaile na holdování v Tyrolsku 1838 Portrét zleva, opis / 5 řádk.nápis, Sign., Ag 34 mm, 21,01 g, Mo.2575, Nov.XVIII/F-1b, LG.XII/320, Ho.3632, We.8685 R! tém.

Vyvolávací cena: 11000,- CZK - Vydraženo: 12000,-

2020-11-28

Větší peníz na korunovaci v Miláně, 6.září 1838 Portrét, opis / lombardská koruna, nápis, Nesign., Nepunc., Ag 21 mm, 5.47 g, Nov.XVIII/G-8b, P.6/18, Mo.2585, Ho.3641

Vyvolávací cena: 1800,- CZK - Vydraženo: 2800,-

2020-11-28

Menší peníz na korunovaci v Miláně, září 1838 Portrét, opis / lombardská koruna, nápis, Nesign., Nepunc., Ag 19 mm, 3.3 g, P.6/19, M.2586, H.3641, Nov.XVIII/G-9b

Vyvolávací cena: 700,- CZK - Vydraženo: 900,-

2020-11-28

Menší peníz na korunovaci v Miláně, září 1838 Portrét, opis / lombardská koruna, nápis, Nesign., Nepunc., Ag 19 mm, 3.28 g, P.6/19, M.2586, H.3641, Nov.XVIII/G-9b

Vyvolávací cena: 1400,- CZK - Vydraženo: 2000,-

2020-11-28

I.B.Roth - na dokončení Ferdinandovy vodárny ve Vídni 1840 Vindobona předává plány císaři, vročení, opis / pohled na vodárnu, dvouřádkový nápis, opis, Sign., Ag 51 mm, 55,508 g, Mo.2592 R!

2020-11-28

Boehm J.D. - medaile na korunovaci v Praze, 1836 Korunov.poprsí zprava, opis / korunovovační klenoty na podušce, znak, opis, Cu 47 mm, 75,15 g, Nov.XVIII/H-1c, Mo.2558, ČS.1497, P.III/6 hlazen v ploše reversu, opr.hrana

Vyvolávací cena: 1200,- CZK - Vydraženo: 1400,-

2020-11-28

A.Scharff - družstvo vídeňských výtvarných umělců b.l. Poprsí zprava, opis / větvička na pozadí se znaky, 3řádk.nápis Sign., Punc., Ag medailon 23x17 mm, 3,56 g orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 550,- CZK - Vydraženo: 1000,-

2020-11-28

Tautenhayn - čestná cena ministerstva obchodu, b.l. Poprsí zprava, latinský opis / alegorie, něm.opis, b.l. Sign., Ag 57 mm, 69,48 g, na hr. nápis II.Olmützer Gewerbe Vereins Ausstellung 1902

Vyvolávací cena: 8000,- CZK - Vydraženo: 17000,-

2020-11-28

Maďarská medaile na korunovaci v Budíně, 8.6.1867 Císař na koni, opis / uherská koruna a znak, maď.opis Nesign., Sn 32 mm, 10,69 g, Nov.XIX/24a orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 1100,- CZK - Vydraženo: 1300,-

2020-11-28

A.Giullemard - úmrtní medaile b.l. (1809) Portrét zprava, opis, Sign., Ag 40 mm, 19.29 g, Pol.172, MZČ.109/10 jednostranná R!

Vyvolávací cena: 900,- CZK - Vydraženo: 1300,-

2020-11-28

J.F.Neidinger - rodová medaile MD-CIC (1699) Portrét zprava, opis / zdobený rodový znak, opis Litá pozlacená medaile 50 mm, 28,46 g, Do.3271, MN.VII, tab.1/10 R!

Vyvolávací cena: 10000,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

vrchní mincmistr v Kutné Hoře v letech 1564 - 1571, medaile 1595 Portrét zleva, římský letopočet, opis / rodový znak, dvojitý opis Nesign., Lité pozlac.bronz.medaile 90 mm, 211,63 g RR!

Vyvolávací cena: 12000,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Tolar 1653, mincovna Český Krumlov, BPM.38, Don.3392, KM.36 R!

Vyvolávací cena: 50000,- CZK - Vydraženo: 55000,-

2020-11-28

3 Krejcar 1677, Č.Krumlov-Hackhl, Don.3327, BPM.1 R!

Vyvolávací cena: 4800,- CZK - Vydraženo: 5500,-

2020-11-28

Početní groš měděný společný b.l., znak s klenotem s přilbicí, opis / znak s klenotem s přilbicí, opis, b.l., Cu 21 mm Pol.56, Kil.4902, Do.3413

Vyvolávací cena: 1200,- CZK - Vydraženo: 1600,-

2020-11-28

Početní groš b.l., znak s přilbicí a přikrývadly / obdelníková zdobená deska s 2řádk.nápisem, Cu 21,5 mm, Don.3418, Pol.59, Ho.7792 dírka v přilbici

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 500,-

2020-11-28

Početní groš b.l., Cu 22.5 mm, Pol.84, Don.3493, MN.175

Vyvolávací cena: 2200,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Medaile na udělení Řádu zlatého rouna, b.l. (1842) Hlava zleva, opis / sedící Čechie s korunov.znakem s Řádem zlatého rouna, opis, Sign.K.Lange 1842, Ag 49 mm, 70,06 g, MZČ.140/2, Do.3517, MN.203 R!

Vyvolávací cena: 6000,- CZK - Vydraženo: 13000,-

2020-11-28

Početní žeton b.l., rodový znak, opis Johan Aless Konias z Widri / rodový znak, opis Polixina Kalinowa z Barasowa, Cu 30 mm, 13,03 g

2020-11-28

Donner - medaile na dobytí Bělehradu, 8.X.1789 Poprsí zprava, opis / město s minarety v dělostřelecké palbě, opis a nápis, Sign., Postř.bronz 47 mm, Ho.7433 (Ag), Mo.2181 (Ag), Marko.335 orig.ouško nepůvodní červenobílá stuha

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 4600,-

2020-11-28

A.Wideman - na odhalení pomníku ve Vídni, 1773 Poprsí zprava se zlatým rounem, opis / pomník mezi děly a prapory, nápis, Sign., Ag 25 mm, 3.94 g, Wi.737, LG.II/1042 st. po o.

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 800,-

2020-11-28

Tolar 1774, korunovaný znak, opis / svatý Jiří zabíjí draka Dav.2438, KM.151 R!

Vyvolávací cena: 22000,- CZK - Vydraženo: --.-