Aukce ČSN pobočka Šumperk 28. listopadu 2020
2020-11-28
M.Vitanovský - František Šternberk Manderscheid, b.l. Hlava zleva, písmo / mincovnice, mince, opis, Sign., Punc., Ag 900/1000, 42 mm, 38.4 g, BK.A1/34a, MF.A1/34a
Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 900,-
2020-11-28
L.Šindelář - Karel IV. - 600.výročí úmrtí, 1978 Hlava mírně zprava v pozadí Cyril a Metoděj / Madona, styliz.hrozny, nápis, Sign., Bronz 60 mm, BK.6/4, MF.A3/4b
Vyvolávací cena: 130,- CZK - Vydraženo: 480,-
2020-11-28
Haimann, Černý - Českosloven.-polská konference, 1986 Replika aversu krnovského dukátu z roku 1557, opis, Sign.JČ, Cu klipa 41x41 mm, BK.6/12, MF.A3/12a jednostr.
Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 220,-
2020-11-28
Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 120,-
2020-11-28
K.Zeman - 40 let pobočky, 1977 Znak města s prvky gotické výzdoby radnice, opis / Jošt a moravská orlice, opis, Punc., Ag 42 mm, 23.79 g, BK.5/6, MF.A2/6a
Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 2200,-
2020-11-28
K.Zeman - 600 let úmrtí Přemysla Otakara II., 1978 Korunovaná hlava zpředu, vročení, opis / panovník na koni v bitvě, Sign., Punc., Ag 42 mm, 49.8 g, BK.5/8, MF.42/8a
Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 4400,-
2020-11-28
K.Zeman - Adaukt Voigt v Mikulově 1784 - 1787, 1983 Poprsí část.zleva, nápis / ruce držící tolar a husí brk, na něm nápis, Sign., Bronz 70 mm, BK.5/12, MF.A2/12a
Vyvolávací cena: 140,- CZK - Vydraženo: 650,-
2020-11-28
Žeton k 169. aukci brněnské pobočky 21.3.2015 Portrét Štěpána Šlika, opis / M.J.Hus na hranici, dvojitý opis Ag 36 mm, 10,7 g, MF.A2/82b, Sa.43b
Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 650,-
2020-11-28
Žeton k 169. aukci brněnské pobočky 21.3.2015 Portrét Štěpána Šlika, opis / M.J.Hus na hranici, dvojitý opis Cu 36 mm, MF.A2/82d, Sa.43d
Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 260,-
2020-11-28
Žeton k 170.aukci brněnské pobočky 3.10.2015 Český lev ve čtverci, opis / koruna, dvojitý opis Ag 24 mm, tl.5,5 mm, 23,62 g, MF.A2/84b, Sa.44b
Vyvolávací cena: 220,- CZK - Vydraženo: 1600,-
2020-11-28
Žeton k 170.aukci brněnské pobočky 3.10.2015 Český lev ve čtverci, opis / koruna, dvojitý opis Ag 24 mm, tl.0,7 mm, 2,3 g, MF.A2/84c, Sa.44c
Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 240,-
2020-11-28
Žeton k 170.aukci brněnské pobočky 3.10.2015 /Ceský lev ve čtverci, opis / koruna, dvojitý opis Cu 24 mm, MF.A2/84d, Sa.44d
Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: --.-
2020-11-28
Žeton k 175.aukci brněnské pobočky 17.3.2018 Poprsí biskupa s berlou, opis / orlice, opis, Ag 20,5 mm, 1,6 g Sa.49d, MF.A2/93d
Vyvolávací cena: 130,- CZK - Vydraženo: 260,-
2020-11-28
Jarmila Malátová - 25 let pobočky, 1977 Replika Av. tolaru Rudolfa II. / znak, vročení, opis, Sign., Punc., Ag 900/1000, 42 mm, BK.A7/1B, MF.A5/1a R!
Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 3000,-
2020-11-28
M.Polívka - 10.výročí nálezu denárů, 1970 - 1980 Replika nalezeného denáru, vročení, opis / písmeno G ve štítu, opis, Klipa Ag 25x25 mm, 6.1 g, BK.14/4, MF.A10/4a
Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 300,-
2020-11-28
M.Knobloch - Alois Rašín, 1876 - 1923, 1993 Poprsí mírně zprava, nápis / faksimile 1 Koruny 1919, Sign., Bronz.plaketa 60x52 mm, FM.A14/17c
Vyvolávací cena: 220,- CZK - Vydraženo: 900,-
2020-11-28
Vít - vlastivědný zájezd na Podkarpatskou Rus 2.-10.8.2008 Znak Podkarpatské Rusi, dvojitý opis, vročení / český lev 1938, dvojitý opis, Sign., Al 42 mm, MF.A10/29d
Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 200,-
2020-11-28
Květa Paitnerová - medaile k 50 letům pobočky 1956 - 2006 Jména zakládajících členů, opis / městský znak, opis Tombak 45,5 mm, MF.A10/26b
Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 200,-
2020-11-28
Petr Soušek - 55 let pobočky b.l. (2011) Dvě věže chrámu sv.Ducha, uprostřed G, opis Ag 33 mm, 15 g, MF.A10/32b
Vyvolávací cena: 220,- CZK - Vydraženo: 320,-
2020-11-28
Z.Kolářský - 1/2 Tolarová klipa, 1969 - 1989 Albrecht z Valdštejna mírně zprava, opis / jeho znak, opis Sign., Punc., Ag 900/1000, 30x30 mm, 12.8 g, MF.A11/15a
Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 2600,-
2020-11-28
K.Zeman - 20 let pobočky, 1979 Poprsí A.Muchy zpředu, nápis / motiv z Muchova plakátu, nápisy, Sign., Bronz 60 mm, BK.17/4, MF.A13/4a
Vyvolávací cena: 360,- CZK - Vydraženo: 500,-
2020-11-28
F.Vítek a B.Jarý - 600 let povýšení na město, 1940 Zelená brána, znak, opis a nápis / zámek, 4 erby majitelů, opis, Sign., Bronz 50 mm, podobný BK.31/1
Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 440,-
2020-11-28
D.Zahradník - 25 let pobočky, 1954 - 1979 Replika tolaru Jana z Pernštejna - místo kladského znaku nápis, Ag 900/1000, 41 mm, 25.3 g, BK.31/5, MF.A27/6a
Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 1500,-
2020-11-28
D.Zahradník - 25 let pobočky, 1954 - 1979 Replika tolaru Jana z Pernštejna - místo kladského znaku nápis, Postř.bronz (znač.METAL) 41 mm, BK.31/5A
2020-11-28
B.Jarý - Jan z Pernštejna - 400.výročí úmrtí, 1948 Poprsí zprava, vročení, opis / znak Pernštejnů s přilbicí a klenotem, opis, Sign., Br 40 mm, BK.31/3, MF.A27/3c
Vyvolávací cena: 220,- CZK - Vydraženo: 240,-
2020-11-28
M.Vitanovský - 100 let kutnohorského dvouzlatníku, 1987 Replika Rv. mince / havíř s kladivem a kahanem, opisy Sign., Punc., Ag 900/1000, 36 mm, 25.8 g, MF.A33/7a
Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 2400,-
2020-11-28
A.Peter -100.výročí dosažení kolmé hloubky 1000 M 1875 - 1975 Stylizovaná budova dolu Vojtěch, opis / 7řádk.nápis, opis Ag 29 mm, 12,3 g, BK.35/1, MF.A33/1a orig.kapsle s plombou
Vyvolávací cena: 380,- CZK - Vydraženo: 550,-
2020-11-28
A.Peter - 760 let horního města 1216 - 1976 a 10 let pobočky 1966 - 76 Znak města, dva horníci, opis / denár, 6řádk.nápis, Punc. Ag 36 mm, 23,7 g, BK.35/2, MF.A33/2b
Vyvolávací cena: 320,- CZK - Vydraženo: 650,-
2020-11-28
A.Peter - 400 let povýšení Příbrami, 1579 - 1979 Moderního a staré město, opis / znak se štítonoši, monogram Rudolfa II., opis, Ag 35 mm, 18.1 g, BK.35/3, MF.A33/3a
Vyvolávací cena: 240,- CZK - Vydraženo: 600,-
2020-11-28
M.Vitanovský -120 let trati Rakovník-Protivín, 1995 Lokomotiva doprava, historická Příbram, nápis / mapa trati, okř.kolo, písmo, Sign., Bronz 50 mm, MF.A33/9b
Vyvolávací cena: 130,- CZK - Vydraženo: 380,-
2020-11-28
Jan Čáka a Milan Kožuch - Jakub Jan Ryba, 1985 Stínový portrét, rožmitálský zámek a kostel, opis / hudební nástroje, opis, Sign., Bronz 60 mm, BK.35/5, MF.433/5b
2020-11-28
V.Vančura - 5 let obnovení činnosti pobočky, 1978 Koruna, dvojitý opis / korunov. český lev v perlovci Sign., Punc.900, Ag klipa 30x30 mm, 9.78 g, BK.37/1, MF.A35/1a
2020-11-28
V.Vančura - 20 let organizované numismatiky, 1980 Mistr Jan Hus zprava, nápis a opis /znak Tábora, opis Sign., Punc., Ag 900/1000, 42 mm, 29.1 g, BK.37/2, MF.A35/2a
Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 1200,-
2020-11-28
V.Vančura - 30 let organizované numismatiky, 1990 Hus na hranici, nápis a opis / městský znak, opis, Sign., Ag 900/1000, 42 mm, 42,55 g, FM.A37/3a
Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 1300,-
2020-11-28
Laugarício Trenčín 179 - 1979, 1800 rokov rímského nápisu na hradnej skale, portrét Marka Aurelia na minci uprostřed, dvojitý opis, vročení / 5řádk.nápis uprostřed, opis, Tombak 69 mm
Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 260,-
2020-11-28
Laugarício Trenčín 179 - 1979 Vojáci tesají text do skály, opis / 2 římští vojáci stojící nad barbary, nápis, Sign.Cv 80, Postř.bronz 68 mm
Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 360,-
2020-11-28
J.Jurčák - 10.výročí vzniku pobočky, 1980 Velkomoravský šperk, stylizovaná krajina, opis / znak města, nápis, Nesign., Nepunc., Ag 40 mm, 30.2 g, BK.41/1A, MF.A39/1a
Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 1600,-
2020-11-28
T.R.Dušek - 20 let pobočky, 1961 - 1981 Histor.budovy, orlice, opis / znaky Ústí n.O., Rychnova n.Kn. a Svitav, nápisy, Sign., Ag 900/1000, 30 mm, BK.43/4, MF.A41/2a
Vyvolávací cena: 240,- CZK - Vydraženo: 900,-
2020-11-28
Zemědělská rada pro král.České - Za zásluhy, b.l. Český znak v ozdobném štítu, něm.opis / 3řádk.něm.nápis ve věnci, Sign., Bronz 46 mm tém.
Vyvolávací cena: 440,- CZK - Vydraženo: 750,-
2020-11-28
Lakomec, b.l. - ležící postava lakomce drží měšec, na loži peníze a šperky, před tím postava dívky v závoji, b.l. Sign., Bronz.plaketa 55x55 mm
Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 550,-
2020-11-28
František Rudolf Chaura - k 50.narozeninám a 20 leté činn.numismatické Poprsí zleva, opis / lipová ratolest, dvojitý opis 1892 Sign., Cu 34 mm, Luk.378, Haus.7258 tém.
Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 5000,-
2020-11-28
Menší medaile - oživenie kremnického baníctva, 1934 Klečící sv.Kateřina, znaky, opis / havíři v dole, znak opis, Sign., Punc., Ag 987/1000, 30 mm, 10,04 g
Vyvolávací cena: 4000,- CZK - Vydraženo: 42000,-
2020-11-28
Jan Kubelík, 1880 - 1940, medaile b.l. (1910) Portrét houslisty zprava, pod ním vavřínový list, nápis Bronz.plaketa 52x70 mm jednostranná
Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 400,-
2020-11-28
Karel IV. - 1978, Korunovaný portrét čelně, významné stavby, pečeť, nápis / český lev, gotické oblouky, opis, Sign., Bronz 75 mm, NL.1979/19
2020-11-28
5 Dukát - Kulturní památky - Královský letohrádek, 1974 Pohled na letohrádek s kašnou, opis / portrét Ferdinanda I. čelně, opis, Punc., Ag 34 mm, 16,65 g (odražek 5 Dukátu) Ag ozdobný rámeček tém.
Vyvolávací cena: 360,- CZK - Vydraženo: 5500,-
2020-11-28
Karel IV. 1346 - 1378 - Universita Karlova 1348, 1978 Poprsí Karla IV. čelně mírně zleva, po stranách 2 znaky, opis / korunovační scéna, opis, Punc.0.900, Ag 38 mm, 25,30 g
Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 1800,-
2020-11-28
Cheb - soudce smluvený v Chebu - 550. výr.1432 - 1982 Jezdec na koni, opis / pohled na centrum města, opis Sign., Ag 40 mm orig.kapsle s plombou
Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 1000,-
2020-11-28
150.výročí železnice Vídeň - Břeclav - Brno, 1989 Historická lokomotiva, pohled na Brno, nápis a opis / dvě moderní lokomotivy, emblém ČSD, opis, Bronz 70 mm
Vyvolávací cena: 220,- CZK - Vydraženo: 360,-
2020-11-28
Michael Thonet 1796 - 1871, b.l. (2003), poprsí čelně, opis / židle č.14, vyrábí se od r.1859, Sign., Bronz 50 mm
Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 360,-
2020-11-28
Josef Jungmann - na památku narození jeho před sto lety b.l. (1873) Portrét čelně mírně zleva, opis / 5řádk.nápis ve věnci Sign., Sn 41 mm Chaurův podložní lístek tém.
Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 260,-