Aukce ČSN pobočka Šumperk 28. listopadu 2020

2020-11-28

K.H.Borovský - upomínka na odhalení pomníku 28.7.1907 Portrét zprava, opis / 5řádk.nápis, opis, Sign.Karnet Žižkov Sn 34 mm orig.raž.ouško s bikolorou

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 440,-

2020-11-28

1100.výročí založení města 799 - 1899, alegorická postava s věncem a znakem, v pozadí pohled na město, opis / městská brána, opis, Sign.Schwerdtner, Sn 40 mm orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 360,- CZK - Vydraženo: 380,-

2020-11-28

650 rokov mesta 1328 - 1978 - pregéř, 4 mince / dva řády, opis Sign.AP, Ag 40 mm orig.kapsle s plombou

Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 440,-

2020-11-28

Odhalení pomníku Karla Havlíčka Borovského, 26.8.1883 Hlava zleva, opis / 6řádk.nápis ve věnci, Nesign., Ag 30 mm, 9,92 g Haus.2365, MZČ.164/21, Lukas.475 čet.hry orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 400,-

2020-11-28

Odhalení pomníku Karla Havlíčka Borovského, 26.8.1883 Hlava zleva, opis / nápis ve věnci, Nesign., Bronz 30 mm

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 300,-

2020-11-28

Šmakal - první živnostenská výstava v r.1912 Stojící ženská postava s listinou v pravé ruce, ve znaku atributy zemědělství a průmyslu, opis / 6řádk.nápis v ozdobném věnci Sign.V.K.Šmakal Praha, Punc.na hr., Pozlac.Ag 53 mm 34,67 g

Vyvolávací cena: 5000,- CZK - Vydraženo: 7500,-

2020-11-28

Šmakal - první živnostenská výstava v r.1912 Stojící ženská postava s listinou v pravé ruce, ve znaku atributy zemědělství a průmyslu, opis / 6řádk.nápis v ozdobném věnci Sign.V.K.Šmakal Praha, Pozlac.bronz 53 mm, 45,85 g orig.etue

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: 6000,-

2020-11-28

A.Q.Eger - živnostenská výstava - cena města Za zásluhy, b.l. Znak města v ozdobné kartuši, opis / 2řádk.nápis ve věnci Sign.Alex.Quintus Eger, Ag 38 mm, 24,86 g R!

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: 4800,-

2020-11-28

Pátek - národopisná a prům. výstava - Za zásluhy, 1894 V kartuši městský znak, opis / pohled na město ve věnci, nápis, Sign., Punc.na hr., Ag 40 mm, 24,28 g

Vyvolávací cena: 1500,- CZK - Vydraženo: 7500,-

2020-11-28

Pátek - národopisná a průmyslová výstava - raženo na oslavu 250 letého trvání gymnasia, 1894, v kartuši městský znak, opis / pohled na město s budovou gymnasia, 3řádk.nápis v úseči, Sign., Punc., Ag 32 mm, 14.20 g tém.

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 1800,-

2020-11-28

Pátek - výstava na 250 let gymnasia, 1894 V kartuši městský znak, opis / lipová ratolest, nápis Sign., Sn 32 mm orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 400,-

2020-11-28

Upomínka na tábor lidu na vrchu Levíně, 1868 - 1934 Na obou stranách nápis a opis, Nesign., Al 29 mm orig.raž.ouško tém.

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 240,-

2020-11-28

Kříž - okresní zěmedělský a lesnický hospodářský spolek b.l. (1882) - Za zásluhy, alegorická ženská postava, opis / 4řádk.nápis ve věnci Sign., Bronz 38 mm, Ho.6232, Do.4253 čet.hry R!

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 900,-

2020-11-28

Nesign. - návrat pamětní desky císaře Josefa II. 6.X.2007 Poprsí císaře zleva, 3řádk.nápis / 5řádk.nápis ve věnci, Cu 30 mm

Vyvolávací cena: 130,- CZK - Vydraženo: 140,-

2020-11-28

Vynálezcům ruchadla bratrancům Veverkovým, 8.IX.1883 Ruchadlo, opis / 6řádkový nápis v lipovém věnci, Sn 28 mm orig.raž.ouško tém.

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 240,-

2020-11-28

Abraham - na paměť dostavení nové radnice 1894 Pohled na novou radnici, 2řádk.nápis v úseči / dva andílci drží znak města, 4řádk.nápis, Punc.na hr., Ag 48 mm, 37,36 g

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 7000,-

2020-11-28

Abraham - na paměť dostavení nové radnice 1894 Pohled na novou radnici, 2řádk.nápis v úseči / dva andílci drží znak města, 4řádk.nápis, Sn 48 mm, 43,29 g

Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 950,-

2020-11-28

Šantrůček - odhalení pomníku králi Jiřímu, 15.8.1896 Jezdecká socha zleva, lipové ratolesti, opis / znak v kartuši, opis, Sign., Bronz 52 mm tém.

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 500,-

2020-11-28

Kříž - hospodářská a průmyslová výstava, 1885 Korunovaný znak v ozdobné kartuši, opis / letopočet ve vavřínovém věnci, Sign., Punc na hr., Ag 45 mm, 27,6 g

Vyvolávací cena: 1000,- CZK - Vydraženo: 3600,-

2020-11-28

Kříž - hospodářská a průmyslová výstava, 1885 Korunovaný znak v ozdobné kartuši, opis / letopočet ve vavřínovém věnci, Sign., Pozl.bronz 45 mm, 36 g dr.škrce v rev. tém.

Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 1500,-

2020-11-28

Upomínka na tábor českého lidu u Poříčan 1900 Svatý Václav na koni, opis / 6 řádk.nápis Sign.Šmakal, Sn 34 mm orig.raž.ouško tém.

Vyvolávací cena: 260,- CZK - Vydraženo: 340,-

2020-11-28

Nesign. - německý školní spolek - pražský německý spolek jarní slavnost 1885, 2řádk.nápis ve věnci / 2řádk.nápis, opis Mosaz 32 mm orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 400,-

2020-11-28

Josef a Marie Eichlerovi - zlatá svatba, 14.8.1872 Merkurova hůl s okřídlenou čapkou, dub. věnec, německý opis / německý nápis a opis, Nesign., Ag 29 mm, 10.85 g, Ho.7260, Do.3329 dr.hr. R!

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 750,-

2020-11-28

Nesign. - medaile na hasičský sjezd, hasičské atributy, opis / pohled na průmyslový palác, Nesign., Sn 22c, Dob.119, Sn 38.6 mm orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 320,- CZK - Vydraženo: 700,-

2020-11-28

Šantrůček a Pichl - záslužná medaile výstavy, 1895 Dívka v kroji klečící u truhly, opis / mladík v kroji lámající větev lípy, Sign., Bronz 65 mm

Vyvolávací cena: 440,- CZK - Vydraženo: 1600,-

2020-11-28

J.Baják - 10 let osvobození Rudou armádou, 8.5.1955 Muž se sekerou nad pokáceným dubem, malá lípa, nápis/ znak, lipové ratolesti, nápis, Sign., Cu 45 mm

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Šmakal - spolek pro chov drůbeže a ochranu ptactva, b.l. - Zásluze, stojící dítě u plotu, opis / 7řádk.nápis ve věnci Sign., Bronz 44 mm tém.

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 1300,-

2020-11-28

Loos - na XI.sekulární slavnost k 1100.výr. objevení léčebných pramenů 762 - 1862 znak města, opis / motiv objevení pramenů, opis Sign.G.Loos, K.Fischer, Sn 50 mm

Vyvolávací cena: 1200,- CZK - Vydraženo: 1200,-

2020-11-28

Leisek - živnostenská a průmyslová výstava, 1879 Znak města ve věnci / tři alegorické postavy, německý nápis, Sign., razil Christlbauer, Mosaz 58 mm čištěný v ploše

Vyvolávací cena: 440,- CZK - Vydraženo: 800,-

2020-11-28

Nesign. - zemědělská a živnostenskoprůmyslová regionální výstava 1890, Znak města, něm.opis / zemědělské atributy, něm.opis, Nesign., Pozlac.bronz 34 mm orig.raž.ouško tém.

Vyvolávací cena: 360,- CZK - Vydraženo: 650,-

2020-11-28

J.Christlbauer - zemědělský okresní spolek - Za zásluhy b.l. 2řádk.nápis ve věnci, opis / dva rolníci s koňmi na poli, opis Sign., Ag 49 mm, 34,41 g dr.hry R!

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: 8000,-

2020-11-28

J.Christlbauer - zemědělský okresní spolek - Za zásluhy b.l. 2řádk.nápis ve věnci, opis / dva rolníci s koňmi na poli, opis Sign., Bronz 49 mm R!

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 3000,-

2020-11-28

Šmakal - okresní výstava ovoce a hospod.plodin, 1904 Městský znak, lipové snítky, opis / obilí, ovoce a zelenina, nápis, Bronz 45 mm tém.

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 1500,-

2020-11-28

Na šestistyletou památku založení města 1867 Poprsí Přemysla Otakara II. čelně, opis / pohled na městskou bránu, dvojitý opis, Sign.W-S (V.Seidan), Pozl.bronz 40 mm, (na hr. označeno POZLACENO), MZČ.150/50, Mar.105

Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 1400,-

2020-11-28

Nesign. - hospodářsko průmyslová výstava - uznání zásluh, b.l. Hospodářské a průmyslové atributy, opis / sv.Jiří zabíjí draka, opis Punc.na hr., Ag 48 mm, 39,78 g

Vyvolávací cena: 5000,- CZK - Vydraženo: 9000,-

2020-11-28

Nesign. - hospodářsko průmyslová výstava - uznání zásluh, b.l. Hospodářské a průmyslové atributy, opis / sv.Jiří zabíjí draka, opis Pozlac.bronz 48 mm, 39,05 g

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: 3200,-

2020-11-28

Šmakal - okresní hospodářská výstava 8.-10.9.1906 Hospodářská zvířata a stroje, opis / korunovaný český lev, opis Sign.Šmakal Praha, Punc.na hr., Ag 46 mm, 24,67 g

Vyvolávací cena: 5000,- CZK - Vydraženo: 8000,-

2020-11-28

Šmakal - okresní hospodářská výstava 7.-10.9.1912 Hospodářská zvířata a stroje, opis / korunovaný český lev, opis Sign.Šmakal Praha, Punc.na hr., Ag 46 mm, 25,38 g

2020-11-28

Šmakal - okresní hospodářská výstava 7.-10.9.1912 Hospodářská zvířata a stroje, opis / korunovaný český lev, opis Sign.Šmakal Praha, Punc.na hr., Pozlac.Ag 46 mm, 25,31 g

2020-11-28

Nesign. - upomínka na tábor na Petruškových vrších u Vysokého v Krkonoších dne 16.srpna 1868 - spolčujme se a nedejme se Věnec, opis / 8řádk.nápis, Nesign., Sn 31 mm orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 130,- CZK - Vydraženo: 180,-

2020-11-28

Nesign. - upomínka na meeting českého lidu v Krkonoších na Petrušk.vrchách u Vysokého n.J. 4.6.1911, korunovaný české lev zleva / 7řádk.nápis, Nesign., Al klipa 25x25 mm orig.raž.ouško s bikolorou

2020-11-28

Nesign. - meeting horského lidu na Petruškových vrších 14.8.1938 Nedejme se - 20 let ČSR 1868 - 1918 - 1938 / 7řádk.nápis Al 31 mm orig.raž.ouško tém.

Vyvolávací cena: 130,- CZK - Vydraženo: 150,-

2020-11-28

Nesign. - Dráha Handlová - Horná Štubňa, otevření tunelu, 1930 Pohled na tunel, dvojitý opis / 7řádk.nápis (věnov.TGM k 80.nar.) Punc 987, Ag 40 mm, 25,48 g R!

Vyvolávací cena: 10000,- CZK - Vydraženo: 36000,-

2020-11-28

Nesign. - Dráha Handlová - Horná Štubňa, otevření tunelu, 1930 Pohled na tunel, dvojitý opis / 7řádk.nápis (věnov.TGM k 80.nar.) Bronz 40 mm R!

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 16000,-

2020-11-28

O.Španiel - úmrtní medaile, 1937 Poprsí zleva, vavřín.ratolest, opis / truchl.postava, palmy, nápis, Sign., Bronz 80 mm, Fl.54b, Nov.01.134b orig.etue

Vyvolávací cena: 440,- CZK - Vydraženo: 1800,-

2020-11-28

O.Španiel - úmrtní medaile, 1937 (Ag matové 30 mm) Poprsí zleva, vavřín.ratolest, opis / truchl.postava, palmy, nápis, Sign., Ag 987, 14.6g, Fl.54e, Nov.01.138a

Vyvolávací cena: 440,- CZK - Vydraženo: 850,-

2020-11-28

J.Vít - medaile na 85 let od jmenování TGM mimořádným profesorem Karlovy university 2004, portrét zleva, opis / uprostřed v perlovci zalisovaná pamětní 100 Kčs 1948 Karlova universita Sign., Al 46 mm + Ag 100 Kčs, Nov.01.285a

Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 550,-

2020-11-28

J.Vít - medaile na odchod sovětských vojsk z Československa 1991 Portrét Václava Havla mírně zleva, opis / sovětský tank drtí mapu republiky s nápisem ČSSR, opis, Al 46 mm, Nov.09.020a

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: --.-

2020-11-28

Spolek pro zvelebení chovu koní - Pochvalné uznání, b.l. Kůň a hříbě, českoněm.opis / Věnec se stuhou, 5řádk.český nápis českoněm.opis, Nesig., Nepunc., Ag 33 mm, 12,30 g orig.raž.ouško tém.

Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 700,-

2020-11-28

Nesign. - na pamiatku vzkrísenia Matice slovenskej T.Sv.Martin Jun 1939, stojící ženská postava / 6řádk.nápis pod dvojramenným křížem, Sign.K., Bronz 37 mm R!

Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 2000,-