83. aukce

Řád svatého Štěpána, malý kříž řádu s malou dekorací velkokříže, stříbro zlacené, zlato, smalty, neznačeno, nepuncováno, výroba 20. - 30. léta 20. století, Marko.028+K01 1501. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1501

Vyvolávací cena: 55 000 CZK CZK - Vydraženo: 40 000 CZK CZK

83. aukce

Leopoldův řád, rytířský kříž, stříbro, smalty, značeno "VM" (Vincenc Mayer), puncováno puncem a 2x "A", Marko.051c 1502. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1502

Vyvolávací cena: 42 000 CZK CZK - Vydraženo: 36 000 CZK CZK

83. aukce

Řád železné koruny, III. třída, stříbro, smalty, neznačeno, puncováno puncem na kroužku, vydání z roku 1815, Marko.073a, původní stuha, velmi vzácné 1503. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1503

Vyvolávací cena: neprodáno CZK - Vydraženo: 50 000 CZK CZK

83. aukce

Řád železné koruny, III. třída, zlato, smalty, značeno na pendilích ROTHE WIEN, nepuncováno, Marko.073f 1504. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1504

Vyvolávací cena: 50 000 CZK CZK - Vydraženo: 50 000 CZK CZK

83. aukce

Řád železné koruny, III. třída s válečnou dekorací, zlato, smalty, značeno "AEK", puncováno puncem a "A", Marko.074c 1505. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1505

Vyvolávací cena: 55 000 CZK CZK - Vydraženo: 55 000 CZK CZK

83. aukce

Řád železné koruny, III. třída s válečnou dekorací a meči, bronz zlacený, smalty, neznačeno, Marko.074e 1506. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1506

Vyvolávací cena: 11 000 CZK CZK - Vydraženo: 10 000 CZK CZK

83. aukce

Řád železné koruny, III. třída s válečnou dekorací, rudolfovou korunou, meči a malou dekorací II. třídy, bronz zlacený, smalty, neznačeno, Marko.074g+K17 1507. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1507

Vyvolávací cena: 24 000 CZK CZK - Vydraženo: 20 000 CZK CZK

83. aukce

Řád Františka Josefa, komandérský kříž, zlato, smalty, značeno "VM" (Vincenc Mayer), puncováno, Marko.086c 1508. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1508

83. aukce

Řád Františka Josefa, důstojnický kříž, zlato, smalty, značeno VINC. MAYER´S SÖHNE WIEN a "VM", puncováno na jehle 2x "A" , Marko.093a 1509. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1509

Vyvolávací cena: 80 000 CZK CZK - Vydraženo: 70 000 CZK CZK

83. aukce

Řád Františka Josefa, důstojnický kříž s válečnou dekorací, bronz zlacený, smalty, značeno VINC. MAYER´S SÖHNE WIEN a 2x "*", Marko.094f 1510. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1510

Vyvolávací cena: 28 000 CZK CZK - Vydraženo: 18 000 CZK CZK

83. aukce

Řád Františka Josefa, rytířský kříž, zlato, smalty, značeno V. MAYER´S SÖHNE IN WIEN, puncováno, Marko.098c 1511. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1511

Vyvolávací cena: 19 000 CZK CZK - Vydraženo: 15 000 CZK CZK

83. aukce

Řád Františka Josefa, rytířský kříž, bronz zlacený, smalty, značeno WILH. KUNZ WIEN X., punc "*", Marko.098e 1512. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1512

Vyvolávací cena: 11 000 CZK CZK - Vydraženo: 9 000 CZK CZK

83. aukce

Řád Alžběty, řádový kříž II. třídy, zlato, stříbro, smalty, značeno "FR" (Franz Rothe), puncováno, Marko.110, chybí stuha 1513. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1513

Vyvolávací cena: 48 000 CZK CZK - Vydraženo: 40 000 CZK CZK

83. aukce

Záslužný kříž pro vojenské duchovní, kříž II. třídy, stříbro, smalty, neznačeno, nepuncováno, Marko.125a 1514. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1514

Vyvolávací cena: 16 000 CZK CZK - Vydraženo: 10 000 CZK CZK

83. aukce

Vojenský záslužný kříž, II. třída s válečnou dekorací, stříbro, stříbro zlacené, zlato, značeno "RS" (R. Souval Wien), puncováno, na průvlečném očku "A", Marko.130a, velmi vzácné 1515. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1515

Vyvolávací cena: 70 000 CZK CZK - Vydraženo: 70 000 CZK CZK

83. aukce

Vojenský záslužný kříž, III. třída, stříbro, smalty, neznačeno, nepuncováno, Marko.134f, původní stuha 1516. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1516

Vyvolávací cena: 4 200 CZK CZK - Vydraženo: 3 400 CZK CZK

83. aukce

Vojenský záslužný kříž, III. třída s válečnou dekorací, plně vysmaltovaný madailon na Av., stříbro zlacené, neznačeno, Marko.136i 1517. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1517

Vyvolávací cena: 4 000 CZK CZK - Vydraženo: 3 000 CZK CZK

83. aukce

Vojenský záslužný kříž, III. třída s válečnou dekorací a meči, stříbro, stříbro zlacené, smalty, značeno "VM" (Vincenc Mayer), puncováno "A", Marko.136 1518. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1518

83. aukce

Záslužný kříž, zlatý s korunou na civilní stuze, zlato, smalty, značeno V. MAYER´S SÖHNE IN WIEN, puncováno, Marko.138c 1519. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1519

Vyvolávací cena: 10 000 CZK CZK - Vydraženo: 10 000 CZK CZK

83. aukce

Záslužný kříž, zlatý s korunou na civilní stuze, zlato, smalty, značeno V. MAYER´S SÖHNE IN WIEN, puncováno, typ se smaltem v koruně, Marko.138f 1520. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1520

Vyvolávací cena: 12 000 CZK CZK - Vydraženo: 10 000 CZK CZK

83. aukce

Záslužný kříž, zlatý na civilní stuze, zlato, smalty, značeno V. MAYER´S SÖHNE IN WIEN, puncováno, Marko.139b 1521. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1521

Vyvolávací cena: 6 000 CZK CZK - Vydraženo: 5 000 CZK CZK

83. aukce

Záslužný kříž, zlatý na vojenské stuze, velikost 37,5 mm, bronz zlacený, neznačeno, Marko.139j 1522. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1522

Vyvolávací cena: 4 000 CZK CZK - Vydraženo: 4 000 CZK CZK

83. aukce

Záslužný kříž, stříbrný s korunou na vojenské stuze, stříbro, smalty, značeno WILH. KUNZ WIEN X, puncováno, Marko.140c 1523. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1523

Vyvolávací cena: 3 000 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

83. aukce

Vojenská záslužná medaile Signum Laudis, bronzová medaile Fr. Josefa I. na vojenské stuze s meči, bronz zlacený, orig. etue značená ROTHE & NEFFE WIEN, Marko.148b 1524. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1524

Vyvolávací cena: 2 200 CZK CZK - Vydraženo: 800 CZK CZK

83. aukce

Válečný kříž za civilní zásluhy, I. třída, stříbro zlacené, smalty, 3x značeno "WW" (Wiener Werkstätte), 3x "AA", Marko.151, velmi vzácné 1525. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1525

Vyvolávací cena: 75 000 CZK CZK - Vydraženo: 70 000 CZK CZK

83. aukce

Válečný kříž za civilní zásluhy, II. třída, stříbro zlacené, smalty, značeno "R&F" (Rozet & Fischmeister), puncováno puncem a "A", Marko.152a 1526. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1526

Vyvolávací cena: 6 500 CZK CZK - Vydraženo: 5 000 CZK CZK

83. aukce

Válečný kříž za civilní zásluhy, III. třída, stříbro, smalty, značeno "R&F" (Rozet & Fischmeister), puncováno puncem a "A", Marko.153b 1527. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1527

Vyvolávací cena: 4 200 CZK CZK - Vydraženo: 3 000 CZK CZK

83. aukce

Válečný kříž za civilní zásluhy, IV. třída, bronz zlacený, neznačeno, Marko.154 1528. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1528

Vyvolávací cena: 2 800 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

83. aukce

Čestné vyznamenání Za zásluhy o Červený kříž, stříbrná medaile s válečnou dekorací, stříbro, smalty, značeno "VM" (Vincenc Mayer), puncováno puncem a "A", Marko.163a 1529. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1529

Vyvolávací cena: 2 600 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

83. aukce

Čestné vyznamenání Za zásluhy o Červený kříž, bronzová medaile s válečnou dekorací na dámské stuze, bronz zlacený, smalty, neznačeno, Marko.165b 1530. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1530

Vyvolávací cena: 1 200 CZK CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

83. aukce

Jubilejní medaile k 200-letému trvání K. u. K. Hoch. u. Deutschmeister Inft. Reg. No. 4, 1696 - 1896, stříbřený bronz, značeno SCHWERDTNER, Marko.179, pův. stuha 1531. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1531

Vyvolávací cena: 1 400 CZK CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

83. aukce

Suverénní vojenský a špitální řád sv. Jana Jeruzalémského z Rhodu a Malty, náprsní kříž magistrátního kaplana, stříbro zlacené, smalty, značeno "VMS" (Vincenc Mayer?), puncováno rakouským puncem (číslo 3 a Diana), Marko.194b 1532. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1532

Vyvolávací cena: 26 000 CZK CZK - Vydraženo: 26 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, II. vydání 1792 - 1804, František II., stříbro, signováno J. N. WIRT F., 40 mm (17,35 g), Marko.214 ex AUREA Numismatika, 20. aukce, Praha 8. 12. 2007, pol. 126 1533. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1533

Vyvolávací cena: 30 000 CZK CZK - Vydraženo: 30 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, II. třída, IV. vydání po roce 1848, Ferdinand I., stříbro, signováno K. LANGE, 31 mm (17,40 g), oválné ouško, Marko.219a ex AUREA Numismatika, 35. aukce, Praha 5. 12. 2010, pol. 3041 1534. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1534

Vyvolávací cena: 26 000 CZK CZK - Vydraženo: 15 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, zlatá medaile, V. vydání 1849 - 1859, František Josef I., zlato, nesignováno, nepuncováno, Marko.220 (27,99 g), velmi vzácná 1535. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1535

Vyvolávací cena: 120 000 CZK CZK - Vydraženo: 100 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, I. třída, VII. vydání 1866 -1914, František Josef I., stříbro, signováno LEISEK, nepuncováno, vydání do roku 1867, Marko.227a 1536. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1536

Vyvolávací cena: 5 000 CZK CZK - Vydraženo: 3 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, II. třída, VII. vydání 1866 - 1914, František Josef I., stříbro, signováno TAUTENHAYN, puncováno "A", 31 mm, Marko.228b 1537. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1537

83. aukce

Medaile za statečnost, zlatá medaile s meči 2x udělená, VIII. vydání 1914 - 1917, František Josef I., bronz zlacený, nesignováno, Marko.229f+A05 1538. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1538

Vyvolávací cena: 7 500 CZK CZK - Vydraženo: 4 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, I. třída, VIII. vydání 1914 -1917, František Josef I., 3x udělená, stříbro, signováno LEISEK, puncováno "A", Marko.230a 1539. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1539

Vyvolávací cena: 3 200 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, II. třída, VIII. vydání 1914 - 1917, František Josef I., stříbro, signováno TAUTENHAYN, puncováno "A", Marko.231a 1540. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1540

Vyvolávací cena: neprodáno CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, bronzová medaile, VIII. vydání 1914 - 1917, František Josef I., bronz, signováno TAUTENHAYN, Marko.232a 1541. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1541

Vyvolávací cena: 600 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, I. třída, IX. vydání 1917 - 1918, Karel, stříbro, signováno KAUTSCH, nepuncováno, Marko.234a 1542. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1542

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, I. třída, IX. vydání 1917 - 1918, Karel, na stuze stříbrné "K", stříbro, signováno KAUTSCH, puncováno "A", Marko.234a+A02a 1543. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1543

Vyvolávací cena: 4 000 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

83. aukce

Medaile za statečnost, stříbrná medaile, II. třída, IX. vydání 1917 - 1918, Karel, stříbro, signováno KAUTSCH, puncováno "A", Marko.235a 1544. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1544

Vyvolávací cena: 550 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

83. aukce

Čestná medaile za dvacetipětiletou záslužnou činnost na poli hasičském a záchranářském, bronz zlacený, Marko.333 1545. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1545

Vyvolávací cena: 950 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

83. aukce

Vojenská záslužná medaile dolnorakouské mobilizační výzvy z roku 1797, velká stříbrná medaile pro subalterní důstojníky, stříbro, značeno I. N. WÜRT. F., 41,5 mm (23,31 g), Marko.350, velmi vzácná 1546. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1546

Vyvolávací cena: 15 000 CZK CZK - Vydraženo: 13 000 CZK CZK

83. aukce

Stříbrná pamětní medaile pro obránce Tyrol z roku 1848, stříbro, značeno K. LANGE, původní stuha, Marko.358 1547. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1547

Vyvolávací cena: 5 500 CZK CZK - Vydraženo: 4 000 CZK CZK

83. aukce

Pamětní medaile pro tyrolské zemské obránce z roku 1866, stříbrná medaile, stříbro, signováno TAUTENHAYN, nepuncováno, Marko.363, pův. stuha 1548. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1548

83. aukce

Válečná medaile 1873, bronz zlacený, číslovka 2 v datu se základnou jako vlnovka, Marko.364b, stará stuha 1549. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1549

Vyvolávací cena: 1 300 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

83. aukce

Válečná medaile 1873, bronz zlacený, číslovka 2 v datu se základnou jako vlnovka, Marko.364b, pův. etue se zlatým tiskem značená V. MAYER´S SÖHNE WIEN 1550. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 83. aukce 2. 12. 2017 1550

Vyvolávací cena: 3 400 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK