Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016

70. aukce

Řád železné koruny, III. třída, zlato, smalty, značeno na pendilích ROTHE WIEN, puncováno puncempro cizí zboží, orig. červená etue značená V. MAYER´S SÖHNE WIEN, Marko.073f 901. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 901

Vyvolávací cena: 44 000 CZK CZK - Vydraženo: 40 000 CZK CZK

70. aukce

Řád železné koruny, III. třída s válečnou dekorací, bronz zlacený, smalty, značeno WILH. KUNZ WIEN X., Marko.074e 902. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 902

Vyvolávací cena: 11 000 CZK CZK - Vydraženo: 11 000 CZK CZK

70. aukce

Řád Františka Josefa, rytířský kříž, bronz zlacený, smalty, značeno V. MAYER´S IN WIEN, Marko.098e 903. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 903

Vyvolávací cena: 8 500 CZK CZK - Vydraženo: 6 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský záslužný kříž, III. třída s válečnou dekorací, stříbro, stříbro zlacené, smalty, značeno "VM" (Vincenc Mayer), puncováno, Marko.136f 904. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 904

Vyvolávací cena: 4 600 CZK CZK - Vydraženo: 1 600 CZK CZK

70. aukce

Záslužný kříž, zlatý na civilní stuze, zlato, smalty, značeno F. BRAUN IN WIEN, nepuncováno, vydání do roku 1867/1875, Marko.139a 905. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 905

Vyvolávací cena: 8 500 CZK CZK - Vydraženo: 5 000 CZK CZK

70. aukce

Čestné vyznamenání Za zásluhy o Červený kříž, II. třída, stříbro, smalty, značeno "G.A.S.", puncováno, orig. etue značená ROTHE & NEFFE WIEN, Marko.160a 906. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 906

Vyvolávací cena: 7 500 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

70. aukce

Čestné vyznamenání Za zásluhy o Červený kříž, II. třída s válečnou dekorací na dámské stuze, stříbro, smalty, značeno G. A. S., nepuncováno, Marko.161a, orig. etue značená G. A. SCHEID WIEN 907. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 907

Vyvolávací cena: 3 400 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

70. aukce

Armádní kříž z let 1813 - 1814 (dělový), bronzový kříž, bronz zlacený, zelený lak, Marko.357a 908. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 908

Vyvolávací cena: 3 400 CZK CZK - Vydraženo: 3 000 CZK CZK

70. aukce

Armádní kříž z let 1813 - 1814 (dělový), bronzový kříž, bronz zlacený, zelený lak, Marko.357a 909. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 909

Vyvolávací cena: 4 000 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

70. aukce

Armádní kříž z let 1813 - 1814 (dělový), bronzový kříž, bronz, na hraně ramen vyryto jméno "Mayer Hauptman v. Kerpen", Marko.357an, pův. stuha 910. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 910

Vyvolávací cena: 19 000 CZK CZK - Vydraženo: 3 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro důstojníky, kříž I. třídy za 25 let služby, vydání 1849 - 1867, bronz zlacený, stříbro, neznačeno, Marko.365a 911. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 911

Vyvolávací cena: 2 600 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro důstojníky, kříž III. třídy za 25 let služby, 1890 - 1918, bronz zlacený, stříbro, neznačeno, Marko.371a 912. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 912

Vyvolávací cena: 2 200 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro důstojníky, kříž III. třídy za 25 let služby, 1890 - 1918, bronz zlacený, stříbro, perleť, neznačeno, Marko.371b 913. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 913

70. aukce

Vojenský služební odznak pro důstojníky, kříž III. třídy za 25 let služby, 1890 - 1918, orel 25 mm, bronz zlacený, stříbro, perleť, neznačeno, nepuncováno, Marko.371b var. 914. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 914

Vyvolávací cena: 3 200 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž I. třídy za 8 let služby, vydání 1849 - 1867, bronz zlacený, neznačeno, Marko.372b 915. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 915

Vyvolávací cena: 1 900 CZK CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž II. třídy za 16 let služby, vydání 1849 - 1867, bronz zlacený a stříbřený, Marko.373b, orig. průvlečná stuha 916. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 916

Vyvolávací cena: 7 000 CZK CZK - Vydraženo: 4 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž I. třídy za 12 let služby, vydání 1867 - 1890, bronz zlacená, neznačeno, Marko.374a 917. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 917

Vyvolávací cena: 1 700 CZK CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž I. třídy za 12 let služby, vydání 1867 - 1890, bronz, neznačeno, Marko.374b 918. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 918

Vyvolávací cena: 1 000 CZK CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž I. třídy za 12 let služby, vydání 1867 - 1890, bronz zlacený, neznačeno, Marko.374b, pův. průvlečná stuha 919. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 919

Vyvolávací cena: 2 000 CZK CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž III. třídy za 24 let služby, vydání 1867 - 1890, bronz zlacený a stříbřený, neznačeno, Marko.376, zlacení setřeno 920. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 920

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž I. třídy za 24 let služby, vydání 1890 - 1913, bronz zlacený a stříbřený, neznačeno, Marko.377b 921. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 921

Vyvolávací cena: 4 200 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž II. třídy za 12 let služby, vydání 1890 - 1913, středový medailon s vavřínovým věncem, bronz zlacený a stříbřený, Marko.378c 922. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 922

Vyvolávací cena: 1 300 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž III. třídy za 8 let služby, vydání 1890 - 1913, bronz zlacený, Marko. - 923. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 923

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž I. třídy za 20 let služby, vydání 1913 - 1918, bronz zlacený a stříbřený, neznačeno, Marko.379c 924. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 924

Vyvolávací cena: 4 000 CZK CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž II. třídy za 10 let služby, vydání 1913 - 1918, bronz zlacený a stříbřený, Marko.380b 925. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 925

Vyvolávací cena: 1 200 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž II. třídy za 10 let služby, vydání 1913 - 1918, bronz zlacený a stříbřený, Marko.380c 926. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 926

Vyvolávací cena: 1 700 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž III. třídy za 6 let služby, vydání 1913 - 1918, bronz, Marko.381a 927. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 927

Vyvolávací cena: 750 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž III. třídy za 6 let služby, vydání 1913 - 1918, bronz zlacený, Marko.381b 928. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 928

70. aukce

Vojenský služební odznak pro poddůstojníky a mužstvo, kříž III. třídy za 6 let služby, vydání 1913 - 1918, náhradní kov, středový medailon bronz zlacený, Marko.381d 929. Rakousko - Uhersko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 929

70. aukce

Řád Bílého lva, vojenská skupina, zlatá medaile, stříbro zlacené, značeno "KK" (Karnet a Kyselý), puncováno puncem a "C", VM.9-a-G 930. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 930

Vyvolávací cena: 20 000 CZK CZK - Vydraženo: 20 000 CZK CZK

70. aukce

Řád Bílého lva, vojenská skupina, stříbrná medaile, stříbro, značeno "KK" (Karnet a Kyselý), puncováno puncem a "C", VM.9-a-G 931. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 931

70. aukce

Řád Bílého lva, civilní skupina, I. třída, stříbro zlacené, smalty, neznačeno, nepuncováno, Řádová hvězda, stříbro, smalty, značeno KARNET KYSELÝ PRAHA, na jehle "KK" "KK" a "900", orig. etue neznačená etue, VM.9-b-A 932. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 932

Vyvolávací cena: neprodáno CZK - Vydraženo: 150 000 CZK CZK

70. aukce

Řád Bílého lva, civilní skupina, V. třída, stříbro, smalty, neznačeno, nepuncováno, VM.9-b-E, miniatura V. třídy, bronz zlacený, 29x18 mm 933. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 933

Vyvolávací cena: 22 000 CZK CZK - Vydraženo: 19 000 CZK CZK

70. aukce

Řád Slovenského národního povstání, I. třída, bronz zlacený, číslo 854, VM.16-I, stužka s miniaturou, nepůvodní etue 934. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 934

Vyvolávací cena: 8 000 CZK CZK - Vydraženo: 4 000 CZK CZK

70. aukce

Československý vojenský řád Za svobodu, I. stupeň, stříbro, stříbro zlacené, značeno "K" (Kremnica), puncováno "937", VM.18-I, pův. etue a dvě stužky s miniaturou 935. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 935

Vyvolávací cena: 18 000 CZK CZK - Vydraženo: 15 000 CZK CZK

70. aukce

Československý velitelský řád Jana Žižky z Trocnova, I. stupeň, stříbro zlacené, značeno "K" (Mincovna Kremnica), puncováno "937" a "POZLACENO", VM.19-I, jedna stužka s palcáty, orig. etue 936. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 936

Vyvolávací cena: 48 000 CZK CZK - Vydraženo: 40 000 CZK CZK

70. aukce

Československý velitelský řád Jana Žižky z Trocnova, III. stupeň, stříbro, značeno "K" (Mincovna Kremnica), puncováno "937", VM.19-III, stužka, orig. etue 937. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 937

Vyvolávací cena: 10 000 CZK CZK - Vydraženo: 9 000 CZK CZK

70. aukce

Řád Klementa Gottwalda Za budování socialistické vlasti, I. vydání, nečíslovaná muzejní kopie, bronz zlacený, smalty, VM.37-I 938. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 938

Vyvolávací cena: neprodáno CZK - Vydraženo: 18 000 CZK CZK

70. aukce

Řád Vítězného února, číslo 991, stříbro zlacené, neznačeno, puncováno "900", VM.58, malá stužka, nepův. etue 939. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 939

Vyvolávací cena: 9 000 CZK CZK - Vydraženo: 6 000 CZK CZK

70. aukce

Pamětní medaile 32. pěšího pluku Gardského, VM.108 940. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 940

70. aukce

Pamětní medaile Národního odboje na Jadranu, VM.114 941. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 941

Vyvolávací cena: 3 600 CZK CZK - Vydraženo: 2 400 CZK CZK

70. aukce

Diplomový odznak Karla IV., vydání 1945 - 1948, velitelský stupeň, I. třída bez mečíkového závěsu, VM.159-II-a-2, DOK.12.a2, zkrácená stuha 942. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 942

Vyvolávací cena: 6 000 CZK CZK - Vydraženo: 6 000 CZK CZK

70. aukce

Diplomový odznak Karla IV., vydání 1945 - 1948, důstojnický stupeň, I. třída s mečíkovým závěsem, VM.159-III-a-1, DOK.13.a1 943. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 943

Vyvolávací cena: 2 400 CZK CZK - Vydraženo: 2 000 CZK CZK

70. aukce

Diplomový odznak Karla IV., vydání 1945 - 1948, čestný stupeň, II. třída bez mečíkového závěsu, VM.159-IV-b-2, DOK.14.b2 944. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 944

Vyvolávací cena: neprodáno CZK - Vydraženo: 3 800 CZK CZK

70. aukce

Pamětní medaile Odboje československé mládeže, Za zásluhy a statečnost, bronz, smalty, VM.210a, stuha poškozená 945. Československo Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 945

Vyvolávací cena: 40 000 CZK CZK - Vydraženo: 3 000 CZK CZK

70. aukce

Odznak pro absolventy válečné školy sv. Huberta 1930, bronz zlacený, smalty, značeno PICHL a No 13, 50x42 mm, Krubl. - 946. Československo - odznaky vojenských škol Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 946

Vyvolávací cena: 3 000 CZK CZK - Vydraženo: 3 000 CZK CZK

70. aukce

Odznak Letecký mechanik, po roce 1948, číslo 10116, stříbro, stříbro zlacené, značeno "FP" (Provazník), puncováno puncem před rokem 1949 a "800", Krubl.tab.11/10 947. Československo - letecké dekorace Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 947

70. aukce

Řád Milana Rastislava Štefánika, III. třída, číslo 37, stříbro zlacené, značeno "MK" (Mincovna Kremnica), puncováno puncem a "925", Nov.195c, stužka, špendlíková miniatura, orig. luxusní kožená etue, udělovací dekret z 8. 5. 1992, orig. podpis Václava Havla, fotografie nositele se všemi dekoracemi 948. Česká a Slovenská federativní republika Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 948

Vyvolávací cena: neprodáno CZK - Vydraženo: 70 000 CZK CZK

70. aukce

Čestný odznak Protektorátu Čechy a Morava Svatováclavská orlice, stříbrný bez věnce, malý typ, číslo 02975, stříbro, smalty, neznačeno, nepuncováno, Niemann.7.10.08-c-2 949. Protektorát Čechy a Morava Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 949

Vyvolávací cena: 6 500 CZK CZK - Vydraženo: 4 000 CZK CZK

70. aukce

Medaile Za hrdinství III. stupně, MJ.8.3 950. Slovensko Aurea Numismatika 70. aukce 20. 5. 2016 950

Vyvolávací cena: 2 600 CZK CZK - Vydraženo: 1 500 CZK CZK