Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017

10. eaukce

2017-04-02

AE Medaile b.l. (Nesig.) - Marie Terezie. Zkušební (?) odražek na 4 dukátovou a dukátovou nedaili. Portrét vlevo, opis / Znak, opis. Zlacený bronz 39 a 20 mm_2 ks 1451. Rakousko Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1451

Vyvolávací cena: 260 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile b.l. (A. de Gennaro) - Školní cena. Sedící Kristus vpravo, před ním věřící, opis / 3-řádkový nápis ve věnci, opis. Ag 41 mm (24,25 g) 1452. Rakousko Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1452

Vyvolávací cena: 1 100 CZK CZK - Vydraženo: 800 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile 1963 (A. Consonni) - Giovanni Pico de la Mirandola 1463-1494. Portrét vlevo, opis / Fénig v plamenech, opis. Ag 43 mm (0,800) 39,97 g 1453. Itálie Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1453

Vyvolávací cena: 1 200 CZK CZK - Vydraženo: 400 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Fe Medaile b.l. - Dr. Martin Luther. Polopostava vlevo, opis / Luther se skupinou lidí, opis. Lité železo 104 mm, dr. hr., nep. kor. 1454. Německo Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1454

Vyvolávací cena: 1 400 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile 1915 (sig. F.H.) - Tři korunované hlavy orla ve věnci, 4-řádkový nápis / 2-řádkový nápis ve věnci. Ag 28 mm (11,95 g), dr. rysky, hr. 1455. Německo Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1455

Vyvolávací cena: 6 500 CZK CZK - Vydraženo: 600 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile 1990 - motiv dle Albrechta Dürera. Kristus s apoštoly / Hlava Krista, opis. Na hraně něm. označení ryzosti 999 a pořadové číslo 0627. Ag 40 mm (30,75 g), nep. oxid. 1456. Německo Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1456

Vyvolávací cena: 400 CZK CZK - Vydraženo: 240 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AE Medaile b.l. - žeton na let zeppelinu, Vzducholoď nad městem / podpis. Bronz 20 mm 1457. Německo Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1457

Vyvolávací cena: 900 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Porcelánové medaile Míšeň - Drahotní medaile 1923 (bílý porcelán 40 mm), nep. úhoz, Německé Sársko (hnědočervený porcelán 37 mm)_2 ks 1458. Německo Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1458

Vyvolávací cena: 240 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AE Medaile 1757 - K vítězství u Štěrbohol a obležení Prahy 6. 5. 1757. Poprsí Friedricha Velikého v brnění zprava, opis / Klečící Praha před hromadou zbraní, nad ní bohyně vítězství Victoria se štítem s nápisem VICTORIA FRIDERICI MAGN. Don.4822, bronz 48 mm, stopy zlacení, hr._R! 1459. Německo - Prusko, Friedrich II., 1740 - 1786…

Vyvolávací cena: 2 400 CZK CZK - Vydraženo: 1 000 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile 1938 (Hanisch) - Připojení Rakouska a Sudet. Hlava Hitlera zprava, opis / Říšské jablko, opis, letopočty. Bronz 36 mm + medaile s ouškem 1.X. 1938_2 ks 1460. Německo - III. říše, 1933 - 1945 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1460

Vyvolávací cena: 1 800 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile 1927 D - 80. narozeniny presidenta Hindenburga. Hlava zprava, opis a letopočty / Říšský a rodový znak, dvě přilbice, opis. Ag 36 mm (24,80 g), nep. rysky 1461. Německo, Karl Goetz, 1875 - 1950 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1461

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile - Papež Pavel VI., šestnáctý rok pontifikátu. Papež vlevo, opis / Umělecký motiv s Kristem, opis. Sign. Ag 44 mm (0,800) 37,05 g. 1462. Vatikán, Pavel VI., 1963 - 1978 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1462

Vyvolávací cena: 700 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile 1982 - Papež Jan Pavel II., pátý rok pontifikátu. Papež s křížem, opis / Umělecký motiv, opis. Sign. Ag 44 mm (0,986) 47,18 g. Číslováno 2439 / 6000 1463. Vatikán, Jan Pavel II., 1978 - 2005 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1463

Vyvolávací cena: 800 CZK CZK - Vydraženo: 600 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AE Medaile 1983 (M. Tommasi) - Cesta papeže do Rakouska 10.-13.IX. Portrét papeže vpravo, opis / Biblický výjev, opis. Bronz 50 mm 1464. Vatikán, Jan Pavel II., 1978 - 2005 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1464

Vyvolávací cena: 300 CZK CZK - Vydraženo: 300 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AE Medaile 1985 (E. Manfrini) - Cesta papeže po afrických zemích. Postava papeže vpravo, opis / Kříž, kolem dvouřádkový opis. Zlacený bronz 49 mm 1465. Vatikán, Jan Pavel II., 1978 - 2005 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1465

Vyvolávací cena: neprodáno CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AE Medaile 1990 (E. Manfrini) - Cesta papeže do Mexika 6.-13.5. Polopostava papeže vpravo, opis / Dvojice apoštolů(?) u chrámu, opis. Zlacený bronz 49 mm 1466. Vatikán, Jan Pavel II., 1978 - 2005 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1466

Vyvolávací cena: 200 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

AR Medaile rok 24 (1868/9, I. Bianchi) - Poprsí papeže vlevo, opis / Výjev Krista omývajícího nohy potřebným, v ex. nápis. Ag 32 mm (16,09 g), vlas. rysky 1467. Vatikán, Pius IX., 1846 - 1878 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1467

Vyvolávací cena: 1 900 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Sn Medaile 1869 (Carlo Moscetti) - 20. ekumenický konsil. Poprsí papeže vlevo, opis / Sv. Petr na konsilu, v ex. nápis. Sn 43 mm, dr. hr. 1468. Vatikán, Pius IX., 1846 - 1878 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1468

Vyvolávací cena: 300 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Chomutov (Komotovia) - sestava našívacích odznaků, dubová ratolest s nápisem KOMOTOVIA. Plech z bronzu nebo bílého kovu 36x27 mm_6 ks 1469. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1469

Vyvolávací cena: 800 CZK CZK - Vydraženo: 400 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Krnov (Carnovia) - Medaile, 3x sova, hvězdy, trubky se stuhami a nápisy Jednostranný zlacený a částečně smaltovaný bronz 80 x 94 mm, s poškoz. ouškem 1470. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1470

Vyvolávací cena: 8 000 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Nový Bohumín 1922(?) - Medaile, čelně stojící sova, za ní záře, nápis PORTA SILESIAE V.63 Jednostranný zlacený a smaltovaný bronz 57 x 56 mm, s pův. ouškem 1471. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1471

Vyvolávací cena: 750 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Opava (Oppavia) 1897(?) - Medaile, 8-cípá hvězda, 3 kruhy s nápisy a sovou, skřížené meče. Lisovaný postříbřený plech s ozdobami 97 x 97 mm, zavírací špendlík 1472. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1472

Vyvolávací cena: 1 000 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Plzeň (Pilsenia) - Medaile, velbloud mezi stuhami a nápisy. Jednostranný částečně zlacený a stříbřený plech 53 x 71 mm s ouškem, stužka 1473. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1473

Vyvolávací cena: 600 CZK CZK - Vydraženo: 400 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Plzeň (Pilsenia) - Medaile, erbovní štít s přilbicí a sovou pro rok "1590-91" a "1593-94" Bílý kov 37x50 mm s ouškem, 1x stužka_2ks 1474. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1474

Vyvolávací cena: 2 000 CZK CZK - Vydraženo: 400 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Plzeň (Pilsenia) - Odznak ve tvaru sovy držící stít, nápis XL Pilsenia A.U.69 Bílý kov 37x48 mm se svislým zavíracím špendlíkem, sign. výrobce Ad. Schwerdt 1475. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1475

Vyvolávací cena: 650 CZK CZK - Vydraženo: 300 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Urschlarafia - Medaile "Puer Rurst", tří dívčí tančící postavy. Sign. Karl Perl. Jednostranný bronz s dobovým ouškem 70 mm, oxidace 1476. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1476

Vyvolávací cena: 1 400 CZK CZK - Vydraženo: 300 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Ruzná místa - sestava odznaků a našívacích ozdob. Místa Pilsenia, Vindobona, Neostadia, Belmontia nebo bez označení_8 ks 1477. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1477

Vyvolávací cena: 600 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Ruzná místa - medaile "půlměsíc s hvěždou" a "sova s písmenem", obě se stužkou_2 ks 1478. Schlaraffia Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1478

Vyvolávací cena: 400 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Mincovní závaží, asi na španělské či holandské ražby (26,76 g - 13,38 g - 6,69 g - 8,08 g), cca kolem roku 1750, 1x velké úhozy_4 ks 1479. Mincovní závaží Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1479

Vyvolávací cena: 900 CZK CZK - Vydraženo: 600 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Č. Z. H. J. - Česká zemská hasičská jednota, jednostranná účelová známka. Ms 22 mm 1480. Účelové známky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1480

10. eaukce

2017-04-02

Praha - restaurace Evropa, Václavské náměstí, majitel Vašata. Zálohová účelová známka z období protektorátu, zinek 89x65 mm 1481. Účelové známky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1481

Vyvolávací cena: 320 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

50 Krejcarů b.l. (cca 1870-92), E. N: O: A. C. V. - Erste nieder-őster. arbeits conzum verein, jednostranná účelová známka. Ms 26 mm 1482. Účelové známky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1482

10. eaukce

2017-04-02

Praha 1890 - Ag odznak, památka na povodeň v Praze 4.9. Zlacené Ag 53x24 mm, vodorovný zavírací špendlík. 1483. Odznaky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1483

Vyvolávací cena: 650 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Praha - III. napoleonský kongres v Praze 1933, pozlacený bronz, smalty, 24x33 mm, jehla 1484. Odznaky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1484

Vyvolávací cena: 360 CZK CZK - Vydraženo: 300 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Odznak ČSR (b.l.) - automobilový odznak, auto v krajině při západu slunce, vlajky. Bronz 29x24 mm, na jehle 1485. Odznaky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1485

10. eaukce

2017-04-02

Skauting - Lilie se smaltovaným ČSR znakem ve středu. Sign. S., Na rubu vyraž. č.1080 Bronz 33x40 mm 1486. Odznaky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1486

Vyvolávací cena: 1 000 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Mezispojenecká medaile Za vítězství, Belgie (horší stuha) + Francie kříž s meči 1916_2 ks 1487. Československo Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1487

Vyvolávací cena: 550 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Odznak 20 let 32. pěšího pluku - Gardský, Košice 1938, bílý kov 30 x 39 mm, pův. jehla 1488. Československo Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1488

10. eaukce

2017-04-02

Čestný odznak Karla IV. Za budování brannosti, zlacená miniatura na jehle. Pamětní medaile čs. armády v zahraničí, miniatura na jehle se stužkou_2 ks 1489. Československo Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1489

10. eaukce

2017-04-02

Památce polských letců kpt. Zwirki a Ing. Wiguri 11.9.1932. Bronz 25x31 mm na jehle 1490. Československo - vojenské odznaky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1490

10. eaukce

2017-04-02

Soubor odznaků s legionářskou tématikou (2x na jehle, 1x zavírací špendlík)_3 ks 1491. Československo - vojenské odznaky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1491

Vyvolávací cena: 220 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Odznak Č. S. O. L. (Československá obec legionářská?). Bílý kov 25 mm na jehle 1492. Československo - vojenské odznaky Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1492

10. eaukce

2017-04-02

Odznak "Der Stahlhelm 1931", sign. STh, Postříbřený kov 30 mm, smalt, zavírací špendlík 1493. Německo - Výmarská republika Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1493

Vyvolávací cena: 4 400 CZK CZK - Vydraženo: 400 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Červenobílý oznak se svastikou, výroba Kremnice, smaltovaný, 12x18 mm, na jehle 1494. Německo - III. říše, 1933 - 1945 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1494

Vyvolávací cena: 2 600 CZK CZK - Vydraženo: 300 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Odznak "převýšení" k železnému kříži II. třídy 1939, bez označení výrobce, uchycení na 4 patky (3 ulomené !) 1495. Německo - III. říše, 1933 - 1945 Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1495

Vyvolávací cena: 3 800 CZK CZK - Vydraženo: 200 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

X. malorážní střelby, Zürich 1938. Bílý kov, vodorovný zavírací špendlík 1496. Švýcarsko Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1496

10. eaukce

2017-04-02

Starší mincovnice vnějšího rozměru š. 54 cm, v. 43,5 cm, h. 34,5 cm, obsahující 18 plat s přihrádkami na mince různých rozměrů. Celkově slušná zachovalost, drobnější poškození od používání. Vyzvednutí vydražené mincovnice je možné pouze v Praze (prodejna Aurea) !!! 1497. Různé Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1497

Vyvolávací cena: 4 000 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Pečetidlo cca z období 1920-1948, Ing. Josef Trapp, stavba strojů, Ústí nad Labem. Bronz 36 mm, s úchytem, úhozy, kor. 1498. Pečetidla Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1498

10. eaukce

2017-04-02

Pečetidlo kláštera Sv. Kláry v Chebu 1777. Ve středu IHS s křížem, opis. Bronz 30 mm, koroze 1499. Pečetidla Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1499

Vyvolávací cena: 2 000 CZK CZK - Vydraženo: 500 CZK CZK

10. eaukce

2017-04-02

Pečetidlo Hospodářský úřad Kamenný Dvůr (Wirthschafts Amt zu Steinhof). Bronz 30 x 33 mm, ulomený úchyt, kor. 1500. Pečetidla Aurea Numismatika 10. eaukce 2. 4. 2017 1500