Aukce ČSN pobočka Šumperk 9. listopadu 2019

2019-11-09

Nesign. - pamětní medaile na vítězství spojenců nad Napoleonem 1814 6řádk.český text ve věnci / 9řádk.český text, železárny Zbirow, Nesign.(Lerch), Fe 63 mm, 70 g, ČS.1445, ze sbírky Fr.Rud.Chaury RR!

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 900,-

2019-11-09

Medaile na holdování v Namuru, 1792 Portrét zprava, opis / korunov.znak, opis, 3řádk.nápis v úseči Nesign., Bronz 34 mm, Nov.XVII/F-1c, LG.XIV/1185 R! tém.

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

Medaile na holdování v Namuru, 1792 Portrét zprava, opis / korunov.znak, opis, 3řádk.nápis v úseči Nesign., Bronz 34 mm, Nov.XVII/F-1c, LG.XIV/1185 R!

Vyvolávací cena: 2200,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

Medaile na návštěvu císaře v milánské mincovně, 1816 Okřídlená hůl s dvěma hady, hrozen, klas, opis / nápis, Nesign., Bronz 37 mm, 22,77 g, LG.XII/67, Mo.-, Ho.- R!

Vyvolávací cena: 1800,- CZK - Vydraženo: 1800,-

2019-11-09

Jos.Lerchenau - Medaile na návštěvu v Čechách, 1833 Dvojportrét zprava, opis / český lev, sloupy s ohněm, opis, Sign., Cu 58 mm, ČS.1450, Don.3074, Mo.2526(Ag) čet.hry

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 1400,-

2019-11-09

Lauer - na volbu říšským správcem 29.6.1848 Polopostav mírně zleva, opis / 4řádk.něm.nápis, opis Sign., Bimetal (AE + Bílý kov 27 mm

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

F.D.Boehm - medaile b.l., portrét zprava, opis, Sn 32 mm jednostr. rev.: po obvodu věnec (uprostřed plocha pro věnov.), Sn 32 mm jednost. tzv.Aktenabschlag celk.2 ks

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 500,-

2019-11-09

Menší peníz na holdování v Sedmihradsku, 1837 Portrét, opis / korunovaný znak, opis, Nesign. Ag 18 mm, 3.3 g, Nov.XVIII/E-3b, P.4/7, M.2570 tém.

Vyvolávací cena: 1900,- CZK - Vydraženo: 2600,-

2019-11-09

Manfredini - medaile na korunovaci v Miláně 1838 Portrét zprava, opis / korunovační scéna, nápis, opis Sign., Postř.bronz 52 mm, jako Mo.2578, jako Nov.XVIII/G-1c (Bronz) Haus.34

Vyvolávací cena: 2400,- CZK - Vydraženo: 2800,-

2019-11-09

F.Broggi - medaile na korunovaci v Miláně, 6.9.1838 Poprsí zleva, opis / mladá žena na jdoucím lvu, v úseči letopočet Nov.XVII/G-3b, Mo.2579, Ho.3634, LG.XII/330

Vyvolávací cena: 7500,- CZK - Vydraženo: 7500,-

2019-11-09

Menší peníz na korunovaci v Miláně, září 1838 Portrét, opis / lombardská koruna, nápis, Nesign., Nepunc., Ag 18 mm, 3.27 g, P.6/19, M.2586, H.3641, Nov.XVIII/G-9b tém.

Vyvolávací cena: 1800,- CZK - Vydraženo: 3100,-

2019-11-09

I.D.Boehm - medaile na holdování v Sedmihradech v Sibini 1837 Portrét zprava, opis /pod knížecí korunou znakový plášť se sedmihradským znakem, dole dvouřádkový opis, Sign., Cu 47 mm Nov.XVIII/E-1c, Mo.2568, LG.XII/31

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 2000,-

2019-11-09

Boehm J.D. - medaile na korunovaci v Praze, 1836 Korunov.poprsí zprava, opis / korunovovační klenoty na podušce, znak, opis, Cu 47 mm, Nov.XVIII/H-1c, Mo.2558, ČS.1497, P.III/6 tém.

Vyvolávací cena: 2400,- CZK - Vydraženo: 2400,-

2019-11-09

A.Scharff - jubilejní 5.spolkové střelby ve Vídni 1898 Poprsí zprava, nápis / žena vyrývající do kmene stromu letopočet 1898, znak, nápis, Sign., Ag 37 mm, 25.0 g tém.

Vyvolávací cena: 5500,- CZK - Vydraženo: 7500,-

2019-11-09

W.Pittner - medaile k 50.výr.vlády 1848 - 1898 Poprsí zprava, opis / sedící Austria s hlavou dopelva s mečem ve zbroji, rakouský znak, opis, Sign., Cu 50 mm, 65,45 g

2019-11-09

Neuberger a Prinz - 100.výročí obrany Tyrol, 1909 Poprsí Františka II. a Fr.Josefa zprava, opis / znak, opis Sign., Punc., Ag 45 mm, 39.69 g R!

Vyvolávací cena: 5000,- CZK - Vydraženo: 7000,-

2019-11-09

Haberle - svěcení praporu měšťanské pěchoty v Praze 1880 Dvojportrét zprava, opis / pod královskou korunou dva znaky, opis Sign., Bronz 36 mm, Do.4977, MZČ.174/5 R!

Vyvolávací cena: 1800,- CZK - Vydraženo: 8500,-

2019-11-09

Menší latinský peníz na korunovaci v Budíně, 1867 Korunované poprsí zleva, opis / koruna, písmo, Nesign Nepunc., Ag 20 mm, 3.29 g, Nov.XIX/C-5b, Mo.2716, Ho.3796

Vyvolávací cena: 3400,- CZK - Vydraženo: 4200,-

2019-11-09

Hellene Scholz - pamětní medaile - 8.XII.1914 Poprsí zprava, opis / těšínský zámek s parkem, nápisy Sign., Bronz 55 mm

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 600,-

2019-11-09

Schwerdtner - II.průmyslová a živnostenská výstava v Olomouci 1902 Poprsí zprava, opis / znak v ozdobné kartuši, opis Sign., Pozlac.bronz 50,5mm, Taul 486

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 700,-

2019-11-09

A.Hartig, W.Pittner - medaile na XVIII. výstavu nábytku ve Vídni 1906 Poprsí arcivévody čelně, opis / 5řádk.nápis ve věnci, opis Sign., Bronz 60 mm, Haus.3081 R!

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 800,-

2019-11-09

Jos.Franz Neidinger - rodová medaile MD-CIC (1699) Portrét zprava, opis / zdobený rodový znak, opis Litá pozlacená medaile 50 mm, 28,46 g, Do.3271, MN.VII, tab.1/10 R!

Vyvolávací cena: 10000,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

Renesanční medaile b.l. (pozdější odlitek), porpsí zleva, opis / rodový znak, opis, Nesign., Bronz 28 mm, 8,94 g, MN.XXIII/182 Chaurův podl.lístek + starý popis R!

Vyvolávací cena: 1900,- CZK - Vydraženo: 1900,-

2019-11-09

Donner - medaile na dobytí Bělehradu, 8.X.1789 Poprsí zprava, opis / město s minarety v dělostřelecké palbě, opis a nápis, Sign., Bronz 47 mm, Ho.7433 (Ag), Mo.2181 (Ag) R! tém.

Vyvolávací cena: 5500,- CZK - Vydraženo: 7000,-

2019-11-09

Nesign. - portrétní masivní medaile, b.l. Portrét čelně mírně zprava, opis, Litá postř.medaile 108 mm jednostr.

Vyvolávací cena: 1400,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

Tolar 1696, portrét zprava, opis / znak s Řádem zlatého rouna, opis P.S.XXII/8, Don.3868, Mo.3229, Pol.123 2x dr.hr. RR!

Vyvolávací cena: 20000,- CZK - Vydraženo: 24000,-

2019-11-09

Oppl - medaile ke kandidatuře na volbu prezidentem ČR v r.2013 b.l. (ražba 2014), portrét čelně, opis / rodový znak, opis NIHIL NISI RECTUM, Sign., Al 25,5 mm R!

Vyvolávací cena: 260,- CZK - Vydraženo: 300,-

2019-11-09

Tolar 1676, Neuburg am Inn, portrét zprava, opis / korunovaný znak s Řádem zlatého rouna, opis, Dav.96, Wi.902, LG.II/1307 P.S.XXIII/2, Ho.5648 dr.ned. RR!

Vyvolávací cena: 35000,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

Groš 1645 s titulem Ferdinanda II., mincovna Planá, mincmistr Kašpar Begner, Smet.CB23a R!

Vyvolávací cena: 7500,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

Lerch - rodová medaile 1789 - 1846 Poprsí čelně mírně zleva, opis / velký rodový znak, dole 1846 Sign.Lerch . Prag 1846, Sn 43,5 mm, jako Do.3852, Smet.MD5c (uvádí chybně Bronz) - obě literatury uvádějí na rev.let.1847! RR!

Vyvolávací cena: 1000,- CZK - Vydraženo: 4000,-

2019-11-09

Početní peníz b.l., MN.558 (tab.LXV), Pol.206

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

Tolar 1620, mincovna Vídeň, Mo.3260, Ho.5669, Pol.201 Dav.110, Mor.1853, LG.II/1334, P.S.XXV/25, Pol.201 R!

Vyvolávací cena: 15000,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

3 Krejcar 1618, mincovna Vídeň, H.5671, FW.914, Pol.204, LG.II/1326

Vyvolávací cena: 240,- CZK - Vydraženo: 310,-

2019-11-09

3 Krejcar 1628, Jičín-Reick, Nech.47, Pol.229 tém.

Vyvolávací cena: 6000,- CZK - Vydraženo: 6500,-

2019-11-09

3 Krejcar 1628, Jičín-Reick, Nech.47pod, Don.3991var., Pol.228 v av. FRIDLAN R!

2019-11-09

3 Krejcar 1629, Jičín-Reick, Nech.59, jako Pol.230 č.ned. R!

2019-11-09

3 Krejcar 1633, Jičín-Steinmüller, Nech.95pod., Do.4013, Pol.241pod. mincm.značka v plném kruhu č.ned. R!

Vyvolávací cena: 3600,- CZK - Vydraženo: 3600,-

2019-11-09

Početní peníz 1630, Killianovo falzum, Cu 23,5 mm Nech.132, Pol.251, MN.620, Kill.5559 R!

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 7000,-

2019-11-09

P.Soušek - poprsí mírně zprava, opis / velký znak s Řádem zlatého rouna, opis 2016, v rohu klipy lilie, Sign., Sn klipa 40x40 mm

Vyvolávací cena: 3400,- CZK - Vydraženo: --.-

2019-11-09

AE Scaetta b.l., minc.York, Seaby.North.871 R!

Vyvolávací cena: 1200,- CZK - Vydraženo: 2200,-

2019-11-09

AR Denár b.l., Lev, opis / liliový kříž, opis, Ho.756, Biaggi.178, Wi.2529 R!

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: 3600,-

2019-11-09

AR Denár b.l., Ho.762, Biaggi.191, Wi.2540, Ber.67 okr.ražbou

Vyvolávací cena: 360,- CZK - Vydraženo: 380,-

2019-11-09

AR Denár b.l., Ho.763, Biaggi.193, We.9476, Wi.2544 R!

Vyvolávací cena: 650,- CZK - Vydraženo: 650,-

2019-11-09

20 Krejcar 1765 L-MP, Sch.123

Vyvolávací cena: 480,- CZK - Vydraženo: 800,-

2019-11-09

3 Krejcar 1656, SV.126-B3 (ale opis končí AV) / D1, ale opis RE:CA. BO:COM R!

Vyvolávací cena: 1300,- CZK - Vydraženo: 5000,-

2019-11-09

3 Krejcar 1656, SV.126-B1/D1 R!

Vyvolávací cena: 1000,- CZK - Vydraženo: 2000,-

2019-11-09

3 Krejcar 1657, SV.129-B2/D1, ale opis RE:CA:BO:CO R!

Vyvolávací cena: 1300,- CZK - Vydraženo: 2200,-

2019-11-09

VI Krejcar 1674 zn."špice", S-V.342-B4/C4, na vrcholu revrsu zcela bez ozdob R! tém.

2019-11-09

VI Krejcar 1680 SAS, jako SV.353-B1 (opis), B2 (portrét) / D2 R! tém.

2019-11-09

3 Krejcar 1670, S-V.324-D7/B5

Vyvolávací cena: 320,- CZK - Vydraženo: 510,-