Aukce ČSN pobočka Šumperk 12. května 2018

2018-05-12

O.Španiel - úmrtní medaile, 1937 (Ag matové 30 mm) Poprsí zleva, vavřín.ratolest, opis / truchl.postava, palmy, nápis, Sign., Ag 987, 14.6g, Fl.54e, Nov.01.138a

Vyvolávací cena: 260,- CZK - Vydraženo: 330,-

2018-05-12

O.Španiel - medaile na paměť 140.výr.narození prvního prezidenta republiky, 1990, portrét zprava, opis / 6řádk.nápis Postř.bronz 60 mm, Nov.01.195b

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 130,-

2018-05-12

J.Bejvl - k 80.výročí vzniku republiky 1918 - 1998 Portrét zleva v brigadýrce, opis / velký státní znak v lip. ratolesti Sign., Punc.900, Ag 36 mm, 13 g, Nov.01.238a orig.kapsle + etue + certifikát

Vyvolávací cena: 900,- CZK - Vydraženo: 900,-

2018-05-12

J.Pelikán - jednostranný litý reliéf (1946-48) Poprsí prezidenta Beneše zleva, na doplňkovém štítku nápis Žlutě lakovaná litina, 170x250 mm, Nov.02.047

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 200,-

2018-05-12

J.Pelikán - jednostranný litý reliéf (1946-48) Poprsí prezidenta Beneše zleva, na doplňkovém štítku nápis Fe litina, povrch.úprava bronz 170x250 mm, Nov.02.047b bez dřevěné podložky

2018-05-12

Spolek pro zvelebení chovu koní - Pochvalné uznání, b.l. Kůň a hříbě, česko-něm.opis / Věnec se stuhou, 5řádk.český nápis českoněm.opis, Nesig., Nepunc., Ag 33 mm, 11.59 g orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 260,- CZK - Vydraženo: 260,-

2018-05-12

Baudoin I. - Medaile HONOR PATRIA, 30.11.84 Bělgický znak - lev zleva, opis / korunované vojenské atributy, opis Sign.P.deSoete, Bronz 69 mm

Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Paříž - Suvenýr z výstavy 1889 Eifelova věž, v pozadí ostatní věže ve světě, 3řádk.nápis / 5řádk.nápis, Sign., Bronz 40 mm

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 160,-

2018-05-12

Ministerstvo zemědělství - hlavní soutěž v jezdectví - porota, 1914 Dvě alergoriké postavy, opis / 4řádk.nápis v květinové výzdobě, opis Sign.A.D., Punc. na hraně, Ag 40 mm, 36.8 g

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 500,-

2018-05-12

A.Lozano - akademická společnost, b.l. 4řádk.nápis ve věnci / znak ve věnci, Sign., Ag 32 mm, 13.2 g

Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 160,-

2018-05-12

Caque - Paříž 10.arrondissement - medaile za dobročinnost, 1872-73 Sedící muž před ženou, vedle dítě / 4řádk.nápis ve věnci, opis - uděleno M.Tore, Sign., Bronz 41 mm

Vyvolávací cena: 140,- CZK - Vydraženo: 140,-

2018-05-12

Medaile b.l. (cca1720), poprsí zprava, opis / poprsí manželky Elisabeth Charlotty zprava, opis, Sign.S.V., Bronz 47 mm Wurz.3130 dr.rysky v rev. R!

Vyvolávací cena: 1000,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Loos, König - J.W.Goethe - rodinná medaile 1826 Poprsí zleva, opis / 3 alegorické postavy, Cu 43 mm

Vyvolávací cena: 1500,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Brehmer - I.mezinárodní zemědělská výstava 1874 Portrét protektora výstavy Friedricha Wilhelma (pozdější císař), opis / alegorická postava ženy s věnci a nápisem za zásluhy o zemědělství, opis, Ag 44 mm, 49,63 g dr.hr. tém.

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Nesign. - reklamní známka, b.l., vzducholoď Zeppelin nad zeměkoulí / 9řádk.nápis, b.l. Al 40 mm dr.skvrny

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Početní žeton b.l., Leopold II. zleva, opis / pohled na město, opis, v úseči E.L.S.L., b.l., Mosaz 25 mm

Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Početní žeton b.l., Leopold II. zleva, opis / strom, opis, b.l. Mosaz 20 mm

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 200,-

2018-05-12

Početní žeton b.l., Leopold II. zleva, opis / pohled na město, opis, v úseči E.L.S.L., b.l., Mosaz 20 mm

2018-05-12

Početní žeton b.l., Leopold II. zleva, opis / říšské jablko, opis, b.l., Mosaz 20 mm

2018-05-12

Početní žeton b.l., Leopold II. zleva, opis / tančící žena na orlu b.l., v opisu Lauer, Mosaz 19 mm

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 190,-

2018-05-12

X.německá tělocvičná slavnost 18.-22.7.1903 Pohled na město, 3řádk.nápis, Postř.odznak 35x55 mm 4 orig.otvory k upevnění

Vyvolávací cena: 100,- CZK - Vydraženo: 100,-

2018-05-12

1.mezinárodní kongres školní hygieny 4.-9.IV.1904 Orlice s korunovanou ženskou hlavou, nápis ve stuhách Bronz.ovál se zdob.okrajem 22x44 mm jednostr.

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 120,-

2018-05-12

Vilém I. a Augusta - medaile ke zlaté svatbě 1829 - 1879 Dvouportrét zprava, opis, vročení / 9řádk.nápis ve věnci Sign.Fr.Langmann, Zn 60 mm dr.hr.

Vyvolávací cena: 240,- CZK - Vydraženo: 240,-

2018-05-12

Tolar nouzový na potupné obsazení Porúří, b.l. Klečící žena obtěžována francouzským vojákem, opis / zlomený meč, nápis, Sign.LAUER, Postř.bronz 38 mm tém.

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 300,-

2018-05-12

Medaile 2000, portrét ženy a muže zprava / portrét ženy a muže zleva Sign.IZA, Punc.925, Ag 27 mm

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Nesign. - Sociální demokracie - 50 let revoluce, 1848 - 1898 Střetnutí občanů s vojskem, průčelí budovy, opis / letopočet ve věnci, Cu 50 mm

Vyvolávací cena: 320,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Vídeň - na 25 let K.K. technologického živnostenského muzea 1879 - 1904, portrét ředitele Wilhelma Exnera zleva, 3řádk.nápis Nesign.(St.Schwartz), Bronz.plaketa 54x80 mm, Haus.1879 jednostranná

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

F.Schiller - jubilejní slavnost ke 100.výročí narození ve Vídni, 1859 Poprsí zleva, opis / sedící postava s lyrou v ruce na orlu, něm. opis Sign.C.R. (C.Roth), Bronz 26 mm

2018-05-12

J.Walach - Průlom u Gorlice, 2.V.1915 Bitevní scéna, v opise názvy rakouských a německých jednotek, Sign., Litá mosazná plaketa 90x60 mm, Wu.3285 jednostr.

Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 260,-

2018-05-12

Alexandr I. - medaile na paměť Rurika Novgorodského, b.l. Medailon Rurika a Alexandra I. nad carským znakem / památník s andělem na vrcholu, opis azbukou, Bronz 34 mm

Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 400,-

2018-05-12

Alexandr II. - jeton na korunovaci v Moskvě, 1856 Korunovaný monogram ve věnci / koruna a 3řádkový nápis, Nesign., Ag 22 m, 4.12 g tém.

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: 3000,-

2018-05-12

Mikuláš II. - 300 let vlády Romanovců, 1613 - 1913 Poprsí Michaila Fediorovičečelně, opis / památník, opis Bronz ve tvaru zvonu 20x31 mm orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 200,-

2018-05-12

Leon Sťukejl - IOS 9001 Kovinotehna MKI, b.l. Portrét zprava, podpis / 3řádk.nápis, Sign.ZC, Punc.925, Ag 27 mm

2018-05-12

Nesign. - medaile na paměť 50 let sovětské moci v SSSR 1917 - 1967 Hlava Lenina, pod ní halav kosmonauta, dělníka a rolnice, v pozadí Kreml, vročení / 6řádk.nápis, Punc.na hr.925, Ag 50 mm, 76,38 g

Vyvolávací cena: 6000,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Gustav V. - pamětní medaile na 100 let ústavy, 1920 Hlava krále zleva, 2řádk.nápis po bocích, 6řádk.nápis dole / dvě postavy kněze a rytíže vedle sebe, Sign.Erik Lindberg Ag 57 mm, 87,12 g R!

Vyvolávací cena: 2200,- CZK - Vydraženo: 2300,-

2018-05-12

A.Kleeberg - Deák Ferencz (uherský politik), 1867 Portrét zprava, maďarský opis / korunovaný uherský znak, maďarský opis, Sign.A.K., Ag 20 mm orig.raž.ouško R!

2018-05-12

Wien - v upomínku na cyklistické květinové korzo - květen 1897 Jizdní kolo, opis / 7řádk.nápis, Nesign., Postř.bronz 30 mm

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 240,-

2018-05-12

Bzenec - 40leté trvání sboru dobrovolných hasičů 1882 - 1922 Dutý bronz.odznak se stř.středem 28x36 mm s jehlou

2018-05-12

Nové Sedlo (Neusattel) u Žatce - upomínka na slavnost vysvěcení praporu hasičů 27.7.1890, hasičské atributy, něm.opis / 7řádk.nápis Nesign., Bronz 33 mm orig.raž.ouško

2018-05-12

Osek - upomínka na župní sjezd 14.7.1912 Hasič ve zbroji, opis / 7řádk.nápis, Al klipa 35x35 mm orig.raž.ouško s bikolorou

Vyvolávací cena: 220,- CZK - Vydraženo: 420,-

2018-05-12

Pardubice a Ústí nad Orlicí - karsjký sjezd čsl.hasičstva, 8.VII.1951 Dutý bronz.odznak 23x38 mm s jehlou

Vyvolávací cena: 180,- CZK - Vydraženo: 180,-

2018-05-12

USA Pennsylvania Altoona - pamětní cent na slavnost a pochod hasičů v r.1910 za účasti 5000 hasičů, vyraženo na rozválcovaném centu do oválu RR!

2018-05-12

Bedřich Smetana - ke 100.výr.narození 1824 - 1924 Portrét zleva, dole notový zápis, Nesign., Bronz.plaketa 95x140 mm na kartonové podložce s očkem na pověšení jednostranná

2018-05-12

Cheb (Eger) - 2.sudetoněmecká slavnost pěveckých sborů 4.-6.7.1931 Pohled na město pod znakem, 4řádk.nápis, Sign.Jos.Michl Eger Dutý bronz.odznak 29,5x47,5 mm připínací

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 320,-

2018-05-12

Tábor - zpěvácký spolek - svěcení práporu 25.září 1864 Nesign., Sn 26 mm dr.škr. orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 220,- CZK - Vydraženo: 320,-

2018-05-12

Vídeň (Wien) - IV. setkání německých pěveckých spolků 1890 Alegorická ženská postava s andílkem a ratolestí, lyra, opis / korunovaný rakouský znak v kartuši, ve věnci 3 znaky Sign.A.Scharff, Bronz 60 mm orig.ouško

2018-05-12

Divice Schwarzenberg, Mosaz 25.5 mm, CJ.212 dr.ned.střed

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 220,-

2018-05-12

Široké Třebčice - Otto Suchomel Dvůr / 1/4 hl. chmele, b.l. Cj.-, Mosaz 25 mm

Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 280,-

2018-05-12

Široké Třebčice - Otto Suchomel Dvůr / 1/8, b.l. Cj.-, Al 25 mm

2018-05-12

Český Krumlov (B.Krumau) - spolková slavnost 1926 Pohled na zámek, 3řádk.něm.nápis, Dutý postř.odznak 26,5x43,5 mm připínací

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 160,-