Aukce ČSN pobočka Šumperk 12. května 2018

2018-05-12

Muzeum Aloise Jiráska a Mikoláše Alše, b.l. (1966) Dvojportrét zleva, opis / letohrádek Hvězda, 3řádk.nápis Sign., Bronz 65 mm

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 160,-

2018-05-12

Brno-Řečkovice -50.výročí založení Sokola, 1950 Dvojportrét Fügnera a Tyrše, opis / sokol sedící na větvičce, vročení, opis, Sign., Bronz 60 mm

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 180,-

2018-05-12

Postava muže v tóze s holí v jedné a pohárem v druhé ruce, b.l. Sign.M 169 B, Litý bronz 200x310 mm jednostranná

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 290,-

2018-05-12

Jiří z Poděbrad - tvůrce myšlenky evropské spolupráce - pamětní medaile k zavedení eura 1.1.1999, portrét krále čelně, opis / český lev zleva, opis, Ag 900, 50 mm, 42 g, nákl.1000 ks, Mor.str.193 orig.etue + kapsle + certifikát

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 700,-

2018-05-12

25 Let asociace starožitníků 1991 - 2016 Poprsí císaře Rudolfa II. čelně mírně zprava, opis / antický chrám, 7řádk.nápis, opis, Sign., Patinov.bronz 50 mm

Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 360,-

2018-05-12

Emil Grohmann - medaile na 100 let firmy, 1900 Poprsí zleva, nápisy / žena a dvě děti u tkalcovského stavu, za oknem továrna, nápis, Sign., Bronz 51 mm

Vyvolávací cena: 320,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Vyvolávací cena: 360,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

B.Smetana - Prodaná nevěsta ve Vídni, 1.-8.VI.1892 Hlava zleva ve věnci, Národní divadlo, opis / Jeník a Mařenka, slunce, krajina, opis, Sign., Sn 45 mm tém.

Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 200,-

2018-05-12

Ústřední hospodářská společnost KČ - Za zásluhy, 1893 Český lev, česko-německý opis / ve věnci a kartuši česko-německý nápis, Sign., Bronz 44 mm č.obrouš.hrana v rev.

Vyvolávací cena: 340,- CZK - Vydraženo: 360,-

2018-05-12

Josef Schreiber - 25 let firmy sklárny Rapotín,1857 - 1882 Tři medailony s portréty zakladatelů, opis / alegorická postava se třemi dětmi, nápis a opis, Sign., Sn 54 mm, Haus.1688, Wu.8301 tém.

Vyvolávací cena: 1500,- CZK - Vydraženo: 4200,-

2018-05-12

Pavel Josef Šafařík - 100.výročí narození, 1895 Poprsí zleva, opis / 12řádkový nápis s životopisnými daty, opis Sign., Bronz 58 mm, MZČ.198/4, PZ.254, Luk.553

Vyvolávací cena: 440,- CZK - Vydraženo: 460,-

2018-05-12

Na paměť otevření Tyršova domu v Praze, 1925 Průčelí, nápis a opis / sedící sokol zpředu, šest praporů, opis, Sign., Bronz 36 mm, Boh.121a

Vyvolávací cena: 130,- CZK - Vydraženo: 320,-

2018-05-12

Antonín Švehla - Vyšel rozsévač, 1933 Poprsí zleva, opis / rozsévač, český znak, opis, Sign., Punc., Ag 987/1000, 30 mm, 10.1 g, PŠ.140

Vyvolávací cena: 2000,- CZK - Vydraženo: 9000,-

2018-05-12

Jsem ražen z českého kovu - 10. výročí republiky 1928 Sv.Prokop orá s čertem, havíř, opis / státní znak, Sv.Václav s rytíři, Sign., Punc.987, Ag 34 mm, 20.1 g

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 2100,-

2018-05-12

Jsem ražen z českého kovu - 10. výročí republiky 1928 Sv.Prokop orá s čertem, havíř, opis / státní znak, Sv.Václav s rytíři, Sign., Punc.987, Ag 34 mm, 20.1 g dr.hr.

Vyvolávací cena: 700,- CZK - Vydraženo: 2000,-

2018-05-12

Vyvolávací cena: 1500,- CZK - Vydraženo: 2100,-

2018-05-12

Větší medaile na milénium Sv.Václava, 1929 Sv.Václav na koni, andělé, letopočet / Sv.Václav s praporcem, znak, opis, Punc.987, Ag 40 mm, 30.1 g

Vyvolávací cena: 3000,- CZK - Vydraženo: 7500,-

2018-05-12

Lidice - na paměť 94 usmrcených lidických dětí, 1982 Hlavička novorozence, zlomená růže, opis, nápis / kříž s ostnatým drátem, jména, Sign., Bronz 60 mm

Vyvolávací cena: 130,- CZK - Vydraženo: 240,-

2018-05-12

Jubilejní krajinská hospodářsko - průmyslová výstava - Zásluze 1899 Dva zdravící se muži, opis / znak města, věnování Jar.Cédl, opis Sign. Šmakal Praha, punc. na hr., Ag 40 mm, 19,93 g tém.

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 3800,-

2018-05-12

Nesign. - v upomínku na 75 let Vysoké technické školy 1849 - 1924 Muž a žena na lodi, opis / strom života, dvojitý opis, vročení Bronz 61 mm R! tém.

Vyvolávací cena: 440,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Nesign. - okresní vlastivědné muzeum - založení numismatického kroužku 1.10.1984, pohled na budovu muzea, opis / znak města, nádoba s pokladem, Ag 31 mm, 13.59 g - raženo na 5 RM R!

Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 2300,-

2018-05-12

Pichl a Hervert - všeobecná okresní výstava, 1909 Socha Prokopa Holého, nápis / šestiřádkový nápis v ornamentu, Sign., Bronz.plaketa (část. postříbřená) 40x60 mm

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 600,-

2018-05-12

Nesign. - medaile na 60 let vlády císaře a odhalení válečného pomníku 27.9.1908, poprsí císaře zleva, opis / pomník, opis Bronz 27 mm orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 280,-

2018-05-12

Pátek - národopisná a průmyslová výstava - raženo na oslavu 250 letého trvání gymnasia, 1894, v kartuši městský znak, opis / pohled na město s budovou gymnasia, 3řádk.nápis v úseči, Sign., Punc., Ag 32 mm, 14.4 g

Vyvolávací cena: 1200,- CZK - Vydraženo: 1800,-

2018-05-12

J.Stehlík - župní výstavka řemeslných, umělých a aranžerských prací pořádaná sdružením dorostu čsl.živnostensko - obchodnické strany středostav. v Lounech 15. a 16.srpna 1925 - I.cena, alegorická mužská postava s výstavními atributy / 4řádk.nápis, 2řádk.opis, Bronz 44 mm

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Hornická známka cechu sv.Václava z antimonových dolů 1864 6řádk.něm.nápis / hornická kladívka, 6řádk.něm.nápis Nesign., Sn 26 mm, Don.4553 tém.

Vyvolávací cena: 700,- CZK - Vydraženo: 700,-

2018-05-12

V.Kupfer - krajinská výstava - pokroku a dovednosti, 1887 Korunovaný český znak, dvě postavy, opis / 3řádkový nápis ve vavřínovém věnci, Sign., Bronz 42 mm tém.

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 800,-

2018-05-12

Nesign. - sdružené spolky pěstitelů drobného domácího užiteč. zvířectva - župa Ml.Boleslav - Za zásluhy 1930, Postř.bronz 40 mm

Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 430,-

2018-05-12

Kříž - hospodářsko průmyslová výstava krajinská - královské věnné město 1884, pluh v kartuši, opis / korunovaný znak města, opis Sign., Bronz 42,5 mm tém.

2018-05-12

J.Grmela - 100 let prvního českého muzea na Moravě 1883 - 1983 3řádk.nápis s vročením, moravská orlice / 4řádk.nápis vedle holubice se snítkou, Bronz.plaketa 52x65 mm

Vyvolávací cena: 140,- CZK - Vydraženo: 140,-

2018-05-12

Nesign. - opavský řemeslnický spolek - Za zásluhy, 1879 Znak města, něm.opis / 4řádk.nápis ve věnci Postř.kov 50 mm, 51,48 g, SJ.II.6

Vyvolávací cena: 1500,- CZK - Vydraženo: 1700,-

2018-05-12

H.Scholz - obchodní a živnost.komora pro Slezsko svému presidentovi Heinrichu Janottovi 18.4.1916, portrét zleva mezi budovou obch.komory a muzea FJI, Sign., Postř.bronz. plaketa 100x85 mm, SJ.IV/1 na rev. podpis Hellene Scholz 1916 jednostr. R!

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 850,-

2018-05-12

Nesign. - 6.výstava spolku německých uměleckých fotografů v ČSR, věnuje město Opava 1932, 8řádk.ryté věnování, v rev.VIII.Preis Nesign., Postř.smalt.plaketa 73x110 mm orig.etue

Vyvolávací cena: 1200,- CZK - Vydraženo: 5000,-

2018-05-12

Jarý - klub pěstitelů pol. a ušlech.psů pro vých.Čechy se sídlem v Pardubicích, pohled na městské památky, pod nimi znak města, opis / prázdný štítek pro věnování, b.l., Bronz 40 mm

2018-05-12

Jarý - klub pěstitelů pol. a ušlech.psů pro vých.Čechy se sídlem v Pardubicích, pohled na městské památky, pod nimi znak města, opis / prázdný štítek pro věnování, b.l., Pozlac.bronz 40 mm

2018-05-12

Nesign. - HENAP - tkalcovny hedvábí - jakostí a výkonem vpřed, b.l. (1948-1951), Ponikl.medaile nepravid.tvaru 49x53 mm orig.raž.ouško

Vyvolávací cena: 140,- CZK - Vydraženo: 320,-

2018-05-12

Kroul - sedmá německá putovní výstava 1928 - za zásluhy Postava muže, v pozadí panorama města, opis / kolem větvičky nápis, Sign., Pozlac.bronz 54 mm

Vyvolávací cena: 800,- CZK - Vydraženo: 1100,-

2018-05-12

C.Radnitzki - na odhalení pomníku plukovníka C.v.Kopala 1853 Hlava v uniformě čelně, opis / pomník, 3řádk.opis, dole v úseči znak Sign.C.R., Bronz 64.5 mm, Wu.4697, Ho.7408, Mo.2671

Vyvolávací cena: 2600,- CZK - Vydraženo: --.-

2018-05-12

Christlbauer, Schwerdtner - I.jihomoravský spolek pro chov opeřenců a drobné zvířeny, b.l., pohled na město, 5řádk. český a německý text / věnec po obvodu (s plochou k věnování) Sign., Bronz 50 mm dr.škrce v rev.

Vyvolávací cena: 500,- CZK - Vydraženo: 500,-

2018-05-12

Nesign. - muzeum 1968, Panorama věže, opis / stojící žena s dítětem v gotickém okně, Bronz 71 mm

Vyvolávací cena: 160,- CZK - Vydraženo: 180,-

2018-05-12

Nesign. - Josef Mánes 1820 - 1871, b.l. Poprsí zprava, opis, Litý bronz.ovál 56x73 mm jednostr.

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 160,-

2018-05-12

Dr.h.c. Ing. Julius Spitzer - ředitel Vítkovických železáren, b.l. Portrét zleva, opis, Sign.M.Petrucci 36, Bronz 107 mm jednostranná s úchytem na reversu

Vyvolávací cena: 300,- CZK - Vydraženo: 400,-

2018-05-12

O.Španiel - na 85.narozeniny, 1935 (Ag lesklé 50 mm) Poprsí zprava, opis / sedmiřádkový nápis, lipová a vavřínová snítka, Ag 987, 49.1 g, Fl.41b orig.etue

Vyvolávací cena: 600,- CZK - Vydraženo: 1700,-

2018-05-12

O.Španiel - na 85.narozeniny, 1935 (Ag matové 60 mm) Poprsí zprava, opis / sedmiřádkový nápis, lipová a vavřínová snítka, Ag 987/1000, 78.7 g, Fl.42a, Nov.01.097d

Vyvolávací cena: 1500,- CZK - Vydraženo: 2200,-

2018-05-12

O.Španiel - na 85.narozeniny, 1935 (Bronz 60 mm) Poprsí zprava, opis / sedmiřádkový nápis, lipová a vavřínová snítka, Nov.01.097f, Fl.45a

Vyvolávací cena: 120,- CZK - Vydraženo: 145,-

2018-05-12

O.Španiel - na 85.narozeniny, 1935 (Ag lesklé 42 mm) Poprsí zprava, opis / sedmiřádkový nápis, lipová a vavřínová snítka, Ag 987, 29.8 g, Fl.41c, Nov.01.099a

Vyvolávací cena: 400,- CZK - Vydraženo: 550,-

2018-05-12

O.Španiel - na 85.narozeniny, 1935 (Ag matové 32 mm) Poprsí zprava, opis / sedmiřádkový nápis, lipová a vavřínová snítka, Ag 987/1000, 14.8g, Fl.42d, Nov.01.100a

Vyvolávací cena: 150,- CZK - Vydraženo: 310,-

2018-05-12

O.Španiel - na 85.narozeniny, 1935 (Ag lesklé 32 mm) Poprsí zprava, opis / sedmiřádkový nápis, lipová a vavřínová snítka, Ag 987/1000, 14.6 g, Fl.41d, Nov.01.100a

2018-05-12

O.Španiel - úmrtní medaile, 1937 (Ag matové 80 mm) Poprsí zleva, vavřín.ratolest, opis / truchl.postava, palmy, nápis, Sign., Ag 987, 186.8 g, Fl.54a, Nov.01.134a

Vyvolávací cena: 4000,- CZK - Vydraženo: 15000,-

2018-05-12

O.Španiel - úmrtní medaile, 1937 Poprsí zleva, vavřín.ratolest, opis / truchlící postava, palmové ratolesti, nápis, Sign., Bronz 60 mm, Fl.55c, Nov.01.135b

Vyvolávací cena: 200,- CZK - Vydraženo: 600,-